ثبت برند در چین

ثبت برند در چین

ثبت برند در چین شرایط خاص خود را دارد برای اطلاع از این شرایط از مطالب زیر که توسط بنیاد مطالعات چین تهیه شده است استفاده کنید. در کشور چین کسی که زودتر یک برند را ثبت کند می تواند حق پخش و فروش آن محصول را داشته باشد. اشتباهات زیادی در ثبت برند رخ می دهند که باید از آنها اطلاع داشته باشید.

هزینه ثبت برند چقدر است

ثبت علامت تجاری در چین بسیار مهم است. کسی که زودتر اقدام به ثبت علامت تجاری یک محصول بکند، حق توزیع و فروش آن محصول را دارد. درواقع بدون ثبت علامت تجاری نمی توان بای بلند مدت در بازار چین حضور داشت.

چقدر طول می کشد تا بتوان یک برند را به ثبت رساند؟

ثبت علامت تجاری اغلب برای ارائه به کسب و کارهای الکترونیکی و توزیع کنندگان لازم است. قبل از انجام هرگونه معامله ای بین شما و توزیع کنندگان یا وبسایت های تجارت الکترونیک، از شما علامت تجاری ثبت شده تان را می خواهند چون شما بدون داشتن آن علامت تجاری نمی توانید محصولات خود را ب آن توزیع کننده بدهید و حتما باید برای حضور در بازارهای محلی آن برند را در چین ثبت کرده باشید. حتما مواظب توزیع کنندگانی که قصد دارند برایتان علامت تجاری تان را ثبت کنند باشید.

در صورتی که یک فرد چینی بخواهد محصولات شما را بدون رضایت شما بفروش برساند، اگر از قبل اقدام به ثبت علامت تجاری محصول خود کرده باشید، می توانید از طریق قانونی اقدام کنید. اما در صورتیکه علامت تجاری محصول خود را ثبت نکرده باشید، نمی توانید ادعایی بکنید.

در چین لغتی به نام Trademark squatters وجود دارد و ب کسی تعلق می گیرد که در تلاش است تا یک نام تجاری را با هدف کسب سود ثبت کند و کار را برای تولیدکننده محصول دشوار کند.

ثبت علامت تجاری شما توسط رقیب بهترین راه برای کاهش سود شما در چین است. افرادی هستند که چندین نام تجاری را ثبت می کنند و سپس اقدام به فروش آنها می کنند. بسیاری از افراد مجبور می شود گاهی تا ۲۵۰ هزار دلار بپردازند تا نام تجاری خود را پس بگیرند. گزینه دیگر برای این افراد خروج از بازار چین است.

روند ثبت علامت تجاری در چین

برای ثبت برند در چین باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا چک کنید تا مطمئن شوید نام تجاری مدنظرتان قبلا ثبت نشده باشد.
 • فرم درخواست و سایر اسناد لازم را ارسال کنید. اداره صنعت و تجارت چین(SAIC) مسئول پاسخگویی به درخواست شماست.
 • این اداره بعد از ررسی درخواست شما تائید می کند که می توانید نام تجاری خود را ثبت کنید و یا اصلاحاتی نیاز است.
 • سپس اداره صنعت و تجارت چین شروع به فرآیند ثبت نام تجاری شما می کند که معمولا ۱ سال طول می کشد.
 • بعد از ۲ ماه از انجام فرآیندها نام تجاری تصویب و تائید می شود.
 • یک گواهی تائید دریافت می کنید. (حدودا ۲ ماه بعد)

ثبت برند در چین یک پروسه زمان بر است و نمی توانید در مدت زمان کوتاهی نام تجای مدنظرتان را ثبت کنید. این فرآیند معمولا بین ۱۶ تا ۲۴ ماه طول می کشد.

برای اینکه متوجه شوید یک نام تجاری قبلا به ثبت رسیده یا خیر از این لینک می توانید استفاده کنید:

جست و جوی برند های ثبت شده در چین

خدماتی که این وبسایت ارائه می دهد شامل موارد زیر است:

 • جستجو برای نام های تجاری مشابه
 • دریافت اطلاعات جامع در مورد هر نام تجاری
 • وضعیت درخواستها
 • اعلامیه های عمومی

هزینه ثبت برند در چین

برای ثبت برند در چین یا یک علامت تجاری هزینه های زیر را باید پرداخت کنید:

۱۲۰ دلار برای چک کردن موجود بودن نام تجاری

۱۰۰۰ دلار هزینه ثبت علامت تجاری برای یک نام اصلی و ۱۰ زیر مجموعه که شامل هزینه خدمات وکیل نیز می باشد

۱۰۰ دلار هزینه های دولتی که برای ارائه خدمات کامل توسط یک آژانس ثبت برند

اگر خواهان ورود به بازار چین هستید، ثبت نام تجاری را نباید نادیده بگیرید چراکه بدون نام تجاری امکان فروش محصولاتتان در چین وجود نخواهد داشت.

یک نام تجاری ثبت شده برای ۱۰ سال معتبر است و پس از ۱۰ سال منقضی می شود برای تمدید باید ۶ ماه قبل از منقضی شدن اقدام به تمدید نمود.

نام تجاری ثبت شده در چین، در هنگ کنگ نیز معتبر است و برعکس. در واقع چین و هنگ کنگ به عنوان “یک کشور، دو سیستم” شناخته شده هستند.

 

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • یک نظر ارسال کنید