فرهنگ چای در چین

فرهنگ چای در چین

 

چین سرزمین کهن چای است، نوشیدن چای در چین به دوره ی شِن نونگ (دوره ی روح حامی کشاورزی) بازمیگردد و بیش از 4700 سال قدمت دارد. فرهنگ چای چین شامل دو بخش تهیه ی چای و نوشیدن چای است. نوشیدن چای در چین از ” کارهای هفتگانه روز” است،با تکمید همراه باشید:

 

کارهای هفتگانه ی روز” چیست؟

این اصطلاح که گفته میشود پیدایش آن به دوران سلسله ی سونگ بازمیگردد در واقع هفت عادت اصلی زندگی مردمان عادی چین در زمان قدیم بوده است. تلفظ اصلی این اصطلاح ” کَی مِن چی جیان شی” بوده که معنای تحت اللفظی آن ” هفت کار پس از گشوده شدن در ” میباشد.

گشوده شدن در در اینجا به معنی از سر گرفته شدن عادات و کارهای روزانه ی یک خانواده در صبح است، این هفت کار جزء جدایی ناپذیر زندگی چینی های قدیم و عموما مردم چین امروز بوده و شامل هفت کلمه است. آتش، برنج، روغن، نمک، سس، سرکه و چای.بدین ترتیب روشن کردن آتش با چوب که امروزه با گاز و سوخت های فسیلی جایگزین شده است، پختن برنج، استفاده از روغن، نمک، سس سویا یا …، سرکه و نوشیدن چای هفت عادت همیشگی زندگی مردم چین بوده است. بنابراین اهمیت نوشیدن چای در فرهنگ چین و قدمت آن با توجه به این اصطلاح مشهود است.

فرهنگ چای چین با فرهنگ چای آمریکا اروپا و حتی ژاپن بسیار متفاوت است، طولانی بودن تاریخچه ی این فرهنگ در چین و همچنین جایگیری آن نه فقط در فرهنگ که در تمدن چین از تفاوت های بارز فرهنگ چای چین با دیگر کشورهاست.

 

انواع چای در چین

به طور اصلی شش نوع برگ چای در چین وجود دارد که تفاوت عمده ی آنها در نحوه ی خشک کردن و پروسه ی تولید آن است. این شش نوع عبارتند از: چای سبز، چای قرمز، چای وو لونگ، چای سفید، چای زرد و چای سیاه. با این حال تنوع چای در فرهنگ چای چین تنها به نوع چای خلاصه نمیشود و در نقاط مختلف با توجه به ذائقه ی مردم منطقه نوع چای میتواند متفاوت باشد.برای مثال میتوان از چای تک خوشه ی چائو ژو که نوعی چای وو لونگ است، چای دانه های لوبیای دودی تای هو، چای عطردار سو ژو، چای زنجبیل و نمک هو نان، چای سرد تایوان نام برد. گذشته از این نوشیدن چای در چین تنها به دم کردن آن خلاصه نمیشود و نوشیدن آن نیازمند سکوت، آرامش، راحتی و تمیزیست.

 

مناسبات نوشیدن چای در چین

 ادای احترام

در جامعه ی سنتی چین، افراد جوانتر برای ادای احترام به افراد مسن تر به آنها چای تعارف میکردند. دعوت کردن افراد مسن تر خانواده یا در کل افراد مسن تر به رستورانها یا چایخانه ها برای نوشیدن چای یکی از کارهای مرسوم چینیها در تعطیلات است.در گذشته افراد متعلق به طبقات پایین تر جامعه برای ادای احترام به افراد طبقات بالاتر چای سرو میکردند.امروزه این قانون نانوشته کمرنگ تر از گذشته شده و ممکن است گاهی پدر و مادرها با ریختن یک فنجان چای برای فرزندانشان توجه خود را به آنها نشان داده یا یک رئیس برای ارتقا روابط خود با زیردستانش آنها را برای نوشیدن چای به یک چایخانه دعوت کند. با اینحال در مناسبات رسمی قانون اولیه یعنی ریختن چای توسط جوانترها برای ادای احترام به افراد مسن تر بر جای خود باقیست.

 

میهمانی های خانوادگی

ترک کردن خانه به واسطه ی شغل یا ازدواج فرزندان در نهایت باعث کمتر شدن وقت گذراندن آنها در کنار خانواده میشود، به همین دلیل رفتن به رستورانها و نوشیدن چای یکی از فعالیت های مهم چینیها برای حفظ پیوندهای خانوادگیست.رستوران های چینی در روزهای یکشنبه یا تعطیلات مملو از خانواده های چینی در حال نوشیدن چای است. بدین ترتیب اهمیت فرهنگ چای در ارزش های خانوادگی مردم چین مشهود است.

 

برای قدردانی و جشن گرفتن در عروسی ها

در مراسم های عروسی سنتی چین عروس و داماد در حالی که زانو زده اند برای والیدن خود چای سرو میکنند و بدین ترتیب قدردانی خود از زحمات آنها برای بزرگ کردنشان را ابراز میکنند. در بعضی مناسبات عروس برای خانواده ی داماد و داماد برای خانواده ی عروس چای سرو میکند که سمبلی برای وصلت دو خانواده است.

 

هنر چای

هنر چای مجموعه ای از مهارت هاست که به طور کلی شامل انتخاب نوع چای، نوع آب، تکنیک های دم کردن چای، لوازم چای، محیط و چند فاکتور دیگر میشود.فراگیری هنر چای نیازمند یادگیری چند نکته ی پایه ایست. نکته ی اول فراگیری دانش اولیه ی انواع چای است. برای فراگیری هنر چای در ابتدا درک و تسلط بر انواع برگ چای، نام های اصلی و ویژگی های هر نوع چای، پروسه ی تولید، خرید و … به عنوان پایه ای ترین نکته ضروریست.نکته ی دوم فراگیری تکنیک های هنر چای یعنی یادگیری مهارت ها، نحوه ی نمایش دم کردن چای، رنگ، عطر، طعم و عرضه ی دلنشین وسایل چای است. این نکته هسته ی فراگیری این هنر است.

نکته ی سوم دانستن آداب و رسوم مربوط به دم کردن و ارائه ی چای است.چهارمین نکته فراگیری ویژگی های کوچک و در عین حال مهم مختص هنر چای است.

هنر چای در واقع به معنای به نمایش گذاشتن روحیه ی تساوی و احترام متقابل میان میهمان و میزبان است. توجه به این اصول به عنوان میهمان و میزبان، به خصوص در چایخانه ها کیفیت و روح اصلی فرهنگ نوشیدن چای در چین را مشخص میکند.نکته ی پنجم در هنر چای توجه به فلسفه ی چای و درک حقیقت این هنر است. درک هنر چای از مهم ترین فاکتورهای فرهنگ چای در چین است. بدین ترتیب دم کردن چای، نوشیدن و آداب مربوط به آن همگی به معنای عمیق تری در زندگی میپردازند.

 

آداب دم کردن چای در فرهنگ چای چین

دم کردن چای در مناطق مختلف چین اداب و لوازم متفاوتی دارد اما به طور اصول دم کردن چای در چین به شرح زیر است. برای دم کردن چای ابتدا لازم است لوازم چای را در اختیار داشته باشیم. وسایل اصلی و ضروری دم کردن سنتی چای در چین عبارتند از:

قوری چای که عموما یک قوری سفالین مخصوص است اما گاهی اوقات از قوری چینی یا وسیله ی به نام گَی وَن که یک شی کاسه ای دردار است هم استفاده میشود.

 

پارچی که در چین چَ هَی نامیده میشود و برای اطمینان از هماهنگی و یکنواخت بودن چای مورد استفاده قرار میگیرد.

 

قایق چای یا چَ چواَن که یک شی گاها قایق مانند یا ظرف کاسه مانند سفالین یا چینی با سوراخ های کوچکی روی سطح آن است. قوری چای و گاهی اوقات فنجانها بر روی آن قرار میگیرند و به منظور چکه نکردن آب یا چای بر روی میز استفاده میشود.

 

حوله یا دستمال چای که برای خشک کردن قوری مورد استفاده قرار میگیرد و استفاده نکردن از آن بی نزاکتی محسوب میشود.

 

یک شی مانند خلال دندان یا شبیه آن که برای تمیز کردن دهانه ی قوری از تفاله های چای استفاده میشود.

 

فنجان چای که عموما سه عدد است.

 

یک زمان سنج برای دم کردن چای بی نقص ضروریست.

 

مراحل دم کردن چای

همانطور که پیش از این گفته شد اداب دم کردن چای در مناطق مختلف و همچنین آداب دم کردن انواع مختلف چای متفاوت است. با این حال آداب کلی آن شامل موارد زیر است:

1.اولین مرحله گرم کردن قوری و فنجان های چای با آب داغ است. بدین ترتیب که داخل قوری و فنجانها آب داغ ریخته و در آن میگردانند و سپس آب را بیرون یا درون قایق چای میریزند. در بعضی مناطق قوری و فنجانها را به مدت چند دقیقه درون آب داغ میگذارند و سپس بیرون می آورند.

2. در مرحله ی دوم ظرف محتوی برگ های چای بین میهمانان گردانده میشود تا آنها عطر، کیفیت و شکل چای را نظاره کنند.

3. مرحله ی سوم در واقع آماده کردن چای است. میزان چای و آب وابسته به نوع چای، کیفیت و اندازه ی قوری متفاوت است. اما به طور کلی یک قاشق چایخوری برای یه چهارم فنجان آب کافی خواهد بود. برگ های چای باید حتما توسط قاشق در قوری ریخته شود چرا که چینیها معتقدند ریختن چای با دست به دلیل وجود روح یا چی در دست باعث تغییر طعم اصلی چای خواهد شد.

4. این مرحله شامل قرار دادن قوری بر روی قایق چای، بلند کردن کتری آب تا شانه و ریختن آب در قوریست. پس از ریختن آب تا جایی که قوری لبریز شود میزبان حباب های روی آب را زدوده و درب قوری را روی آن قرار میدهد. این مرحله تنها برای باز شدن برگ های چای و در واقع نوعی شستن چای است. گاهی اوقات پیش از دم کردن اصلی چای برگ های چای هفت بار شسته میشوند.

5. در این مرحله شخصی که دم کردن چای را انجام میدهد آب درون قوری را درون پارچی از پیش گفته شد میریزد. شی کوچکی وجود دارد که شبیه به فنجان چای اما باریک تر است.

شخصی که چای را دم میکند آب درون پارچ را درون این شی کوچک میریزد و سپس فنجان چای را به صورت برعکس روی آن قرار میدهد.

این کار سنتیست که گفته میشود شادی و اقبال به ارمغان می آورد. پس از آن فنجان چای را در دست گرفته و آن را مجددا برعکس میکنند و با برداشتن شی کوچک آب درون فنجان میریزد. در این مرحله نیز چای نوشیده نمیشود و این آب را به بیرون یا درون قایق چای میریزند.

6. در این مرحله دم کردن چای در نهایت انجام میشود. مدت زمان دم کشیدن چای بسته به کیفیت ، اندازه و نوع چای بین سی ثانیه تا حداکثر ده دقیقه متفاوت است. پس از دم کشیدن چای میزبان چای را از قوری درون پارچ میریزد و پس از آن چای داخل فنجانها ریخته میشود.

7. مرحله ی هفتم نوشیدن چای است. آداب مربوط به نوشیدن چای ایجاب میکند که میهمان فنجان چای را با دو دست دریافت کند و پیش از نوشیدن برای لحظه ای چای را ببوید.چای داخل فنجان باید در سه مرحله نوشیده شود. نخست مقدار کمی از چای نوشیده میشود، پس از آن در مرحله ی دوم بیشترین مقدار چای و در نهایت مرحله ی سوم برای لذت بردن از طعم چای و خالی کردن فنجان نوشیده شده و پس از آن سرو کردن چای به دفعات نامحدودی انجام میگیرد.این مراحل تنها یکی از چندین نوع دم کردن چای در چین است . بنابراین اگر قصد دارید به چین سفر کنید رفتن به یک رستوران یا چایخانه ی چینی را درحتما برنامه ی خود قرار دهید چرا این آشنایی با فرهنگ چای چین از نزدیک خالی از لطف نخواهد بود!

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید