نمایشگاه واردات چین دری به روی فرصت‎های جدید برای کشورهای درحال توسعه

نمایشگاه واردات چین دری به روی فرصت‎های جدید برای کشورهای درحال توسعه

 

نمایشگاه واردات چین

غرفه‌های مواد غذایی و محصولات کشاورزی نخستین نمایشگاه بین‎المللی واردات چین طرف‎داران بسیاری دارند و شرکت‎کنندگان حاضر از کشورهای در حال توسعه و کشورهای کمتر توسعه یافته با معرفی محصولات منحصر به فرد محلی خود توانسته‎اند تعداد زیادی از خریداران را به خود جلب کنند.

 

بر اساس یک ضرب‎المثل چینی “با یک گل بهار نمی‎شود و زمانی که گل‎های بسیار بشکفند بهار از راه می‎رسد”. شی جین‌پینگ رئیس جمهوری خلق چین بارها در صحنه‌های مختلف بین‎المللی خواستار تحقق چنین فرصت‎هایی شده بود و اکنون در نمایشگاه واردات چین شاهد تحقق آن هستیم؛ جایی که کشورهای پیشرفته انواع فناوری پیشرفته و سطح بالا و دستاوردهای ناشی از آن را به نمایش گذاشته‎اند و کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه یافته نیز علاوه بر نمایش محصولات برتر خود مانند خوراک، محصولات کشاورزی، پوشاک و لوازم مصرفی روزانه، منابع گردشگری، تاریخی و فرهنگی غنی خود را به بازدیدکنندگان ارائه می‎کنند تا بتوانند همراه با کشورهای پیشرفته بدرخشند.

 

در این نمایشگاه عمیقاً حس می‎کنید که جستجوی یک زندگی سعادت‌مند و رسیدن به رفاه آرزوی مشترک مردم همه کشورها است و در راه پیشرفت هیچ یک از آنان را نمی‎توان نادیده گرفت.

ایده ایجاد “جامعه بشری با سرنوشت مشترک” رئیس جمهور شی ‌جین‌پینگ و پیشنهاد “پایبندی بر فراگیری و گسترش منافع و ترویج توسعه مشترک همه کشورها” که در آئین گشایش این نمایشگاه از سوی او مطرح شد، سمت و سوی تحقق چنین آرزویی را مشخص کرده‌ است.

 

اکنون با توجه به گسترش روند مخالفت با جهانی شدن و حمایت‌گرایی تجاری و افزایش فشارهای رکود اقتصادی در جهان، کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه‎یافته که در بخش‎های میانی و پایین زنجیره تولید قرار دارند، به آسانی آسیب خواهند دید. برای تحقق روند پیشرفت پایدار 2030 سازمان ملل و همچنین رو‌یا‌رویی با خطرها و چالش‎های مشترک پیش روی بشر، تنها نمی‎توان بر تلاش چین تکیه کرد و باید همه کشورهای جهان با کنار گذاشتن اختلافات و تفاوت‎ها و یاری گرفتن از برتری‎های خود به پیشرفت و توسعه فراگیر دست پیدا کنند.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید