مهمترین آبشارهای چین

مهمترین آبشارهای چین

 

آبشارها از زیباترین جلوه‌های طبیعت هستند؛ شگفت‌انگیزترین و دیدنی‌ترین مناظری که ممکن است در طبیعت ببینید.

همچنین جزء مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مقاصد گردشگری به شمار می‌روند. در این مقاله با مهمترین آبشارهای چین آشنا می‌شویم. با تکمید همراه باشید:

 

آبشار هوکو

آبشار «هوکو» (Hukou Waterfall) بزرگ‌ترین آبشار «خوانگ خه» (به معنی رودخانه زرد) است. رودخانه زرد پس از «یانگ تسه» بلندترین رود کشور چین است. این آبشار دیدنی در استان «شانشی» قرار دارد. آبشار هوکو در رودخانه زرد چین (Yellow river) دارای ابعاد بسیار کوچکی است. این آبشار تنها ۳۰ متر عرض دارد، در حالیکه در طول فصل سیل و بارش باران، این مقدار به ۵۰ متر نیز افزایش پیدا می‌کند ولی آبشار هوکو تنها ۲۰ متر ارتفاع دارد.

علی رغم این ابعاد کوچک، این آبشار یکی از بزرگترین آبشارها روی رودخانه زرد و دومین آبشار بزرگ در این کشور است.

دلیل شهرت این آبشار رنگ زرد آن است که ظاهری قهوه‌ای مانند و غیر عادی دارد. این تغییر رنگ به خاطر وجود گل و لای درون رودخانه زرد است. هر ساله هزاران گردشگر برای بازدید از این آبشار و تجربه سرو صدای ویژه آن به خصوص زمانی که بارش باران کافی بوده و آبشار در بالاترین حد خود قرار دارد، به این ناحیه سفر می‌کنند.

 

آبشار هئوانگ گوژو

آبشار هئوانگ گوژو در قسمت اصلی پارک هئوانگ گوژو قرار دارد و دارای ۸۳ متر پهنا و ۶۷ متر ارتفاع است. اما نام هئوانگ گوژو به تمام آبشار‌هایی که در این پارک قرار دارد، تعلق دارد که مجموعه‌ای متشکل از ۱۸ آبشار است. عرض کل این آبشار‌ها بعد از ترکیب شدن، حدود ۱۰۱ متر است. ارتفاع نهایی آبشار حدود ۷۷٫۸ متر است و غاری زیبا نیز پشت پرده این آبشار پنهان شده است که درون آن نیز شش غار دیگر وجود دارد. تماشای عظمت این آبشار‌ها از درون غار صحنه‌ای فراموش نشدنی است که در خاطر می‌ماند. در قسمت انتهایی ریزش‌گاه آبشار اصلی، حوضچه‌ای شکل گرفته است که دارای ۱۱ متر عمق است. نام این حوضچه Rhinoceros است.

 

پارک ملی هئوانگ گوژو

پارک ملی هئوانگ گوژو در استان گوئیژو (Guizhou) واقع شده و یکی از پارک‌های شناخته شده در چین است. علاوه بر این، آبشار هئوانگ گوژو، اولین آبشار ثبت شده در ادبیات چین، بزرگ‌ترین آبشار کشور و همچنین بزرگ‌ترین آبشار در میان آبشار‌های موجود در آسیا است. پارک ملی هئوانگ گوژو، ۱۶۳ کیلومتر مربع وسعت دارد. آبشاری که در قسمت اصلی پارک هئوانگ گوژو قرار دارد، دارای ۸۳ متر پهنا و ۶۷ متر ارتفاع است. بازدید کلی از این پارک طی یک روز سفر امکان‌پذیر است اما پیشنهاد ما این است که حداقل دو روز به این سفر اختصاص دهید تا از تمامی قسمت‌های اصلی و جذاب این پارک بازدید داشته باشید.

 

آبشار دوپوتانگ

آبشار دوپوتانگ (Doupotang) از دیگر جاذبه‌های گردشگری شگفت‌انگیزی است که در پارک ملی هئوانگ گوژو می‌توانید مشاهده کنید. آبشار دوپوتانگ در حدود دو کیلومتری بالای رودخانه قابل مشاهده است و وسیع‌ترین آبشار در این مجموعه است.

 

پل تیانسینگ

 

پل تیانکسینگ (Tianxing Bridge)، پلی است که در حدود شش کیلومتری پایین آبشار اصلی واقع شده است. این پل یکی دیگر از مناطقی است که می‌توانید آبشار واقع شده در پارک ملی هئوانگ گوژو را از چشم‌اندازی متفاوت به تماشا بنشینید. وجود چشم‌انداز‌های متنوع برای تماشای آبشار باعث دو برابر شدن جذابیت آن شده است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید