یادمان و مجسمه های دیدنی چین

یادمان و مجسمه های دیدنی چین

 

با توجه به این که تعداد عمده ای از بازدید کنندگان کشور چین توجه ی ویژه ای به اماکن گردشگری ،یادمان و مجسمه های دیدنی چین دارند و بازدید از این اماکن برای آن ها جذابیت خاصی دارد ، به معرفی مهم ترین یادمان و مجسمه های کشور چین پرداختیم.

در ادامه برای اشنایی بیشتر با این اماکن با سامانه تکمید همراه باشید:

 

میدان تیان آن من

میدان تیان آنمن مرکز شهر پکن و نیز مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری آن است که در ناحیه‌ی دونگ‌چنگ است. این مکان، بزرگترین میدان عمومی جهان است که گردشگران بسیاری را از سرتاسر دنیا و نیز خود چین جذب می‌کند. در اطراف میدان تیان‌آمن، ساختمان‌ها و بناهای زیادی از جمله «سالن بزرگ ملت»، «موزه‌ی تاریخ چین»، «موزه‌ی انقلاب چین»، «دروازه‌ی کاین‌من» و «شهر ممنوعه» قرار گرفته‌اند. همچنین «سالن یادبود مائو» و «یادبود شهدای مردم» و قتلگاه فعالان دانشجویی «ارتش آزادی مردم» در سال ۱۹۸۹ میلادی نیز همین مکان است.

 

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه جاذبه معروف در پکن است که از زمان سلسله مینگ تا سلسله چینگ کاخ سلطنتی بوده است. در حال حاضر موزه این کاخ آثار کشف شده از این دو سلسله را در خود نگه می‌دارد و محل مناسبی برای یادگیری در مورد تاریخ ژرف کشور چین است.

 

مجسمه‌ خدای جنگ

مجسمه‌ خدای جنگ که در پارک گوانگ یو، در شهر جیانگژو چین قرار گرفته است، ۵۸ متر ارتفاع و بیش از ۱۳۲۰ تن وزن دارد. این مجسمه توسط هان میلین، کسی که با طراحی سمبل‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن شهرت دارد، طراحی شد. این سازه به قدری عظیم است که یک موزه‌ ۸ هزار متر مربعی درون آن قرار گرفته است. گوانگ یو در دوران سه امپراتوری چین زندگی می‌کرد. اسلحه‌ تبر مانند او با نام تیغ سبز اژدها، به عنوان بخشی از این مجسمه، در دستانش مشاهده می‌شود.

 

پارک مجسمه‌سازی Jing’an

پارک Jing’an یک فضای سبز خوش‌آیند با گل‌ها، درخت‌ها و مسیرهای پیاده‌روی در دل شهر است. این پارک خانه‌ی یک ترکیب دایمی از مجسمه‌ها و نمایشگاه‌های ویژه است که به صورت دوره‌ای با توجه به موضوع تغییر می‌کنند. آخرین موضوع این نمایشگاه بهشت و فانتزی شهری بود.

 

منطقه مونت لینگشان سنیک

منطقه مونت لینگشان سنیک در شهر ووکسی چین به دلیل بزرگ‌ترین مجسمه برنزی بودای جهان (بودای بزرگ در لینگ شان) با ارتفاع ۸۸ متر مشهور است.

 

پارک پنجره جهان

پارک پنجره جهان یا پنجره‌ای رو به جهان یکی از دیدنی های شهر شنزن است. این پارک با مساحت ۴۸۰۰۰۰ متر مربع یکی از بزرگترین و دیدنی‌ترین پارک‌های کشور چین است که ۱۸ ژوئن سال ۱۹۹۴ به بهره‌برداری رسید و بیش از ۱۳۰ نوع مدل کوچک شده مکان‌های دیدنی از ۴۳ کشور دنیا را در خود جای داده است. در این پارک بازدیدکنندگان می‌توانند از بعضی گونه‌های روستایی ،آثار باستانی و مجسمه الهه‌های معروف ادیان جهان بازدید کنند و شبیه به دهکده فرهنگ چین با آداب و رسوم و برگزاری جشن‌ها در ماه‌های مختلف سال آشنا شوند ازهمه جالب‌تر اینکه از کشور ایران و تمدن بزرگ و ژرف ما تکه‌هایی از ستون‌های تخت جمشید و مسجد امام در میدان نقش جهان اصفهان و بخشی از معماری شوش قدیم را در این پارک نمونه سازی کرده‌اند.

 

سالن یادبود لو شون

سالن یادبود لو شون در شانگهای چین واقع شده است. لو شون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان چین در قرن بیستم، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. او با وجود عقاید تند چپگرا، هیچ‌وقت به عضویت حزب کمونیست درنیامد و نقدهای او پیرامون استبداد و خودکامگی همچنان اندیشه‌ سیاسی امروز را شکل می‌دهد. از آنجا که لو شون، مورد تمجید حزب کمونیست چین بود، حضور او را در شانگهای بسیار محترم می‌شمردند. در شانگهای می توانید از سالن یادبود لو شون (Lu Xun Memorial Hall Office)، دیدن کنید.

 

مقبره گرامیداشت لو شون

مقبره گرامیداشت لو شون در شهر شاندونگ در کشور چین است. این مقبره در پارک لو شون واقع شده است.

 

بودای بزرگ لشان

بودای بزرگ لشان، در بخش جنوبی استان سیچوان در چین، در نزدیکی شهر لشان قرار دارد و در دوران سلسله تانگ ساخته شده‌ است، این بنا در کوهستان امی و در کنار یک رودخانه بنا شده و به عنوان بزرگترین پیکره سنگی بودا در جهان شناخته می‌شود. این مکان نخستین پرستشگاه بودایی است که در چین بنا شده و یکی از مهم‌ترین مکان‌های مقدس بودائیسم است. ارتفاع این پیکره‌ی سنگی ۷۱ متر است. پهنای شانه‌هایش ۲۸ متر، سرش ۱۴٫۷ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد و در مجموع ۱۰۲۱ تکه مو به آن وصل شده‌ است. در روی پاهایش که هر کدام ۸٫۵ متر است به راحتی ۱۰۰ نفر جای می‌گیرند. بودای بزرگ لشان در سال ۱۹۹۶ در میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

 

بودای بزرگ در لینگ شان

بودای بزرگ در لینگ شان، در جنوب کوه لانگشان شهر ووکسی، استان جیانگسو، جمهوری خلق چین واقع شده است که در دهه ۱۹۹۰ تکمیل شد. دست راست این بودا در حالیکه کف دستش به سمت بالا قرار گرفته، بلند شده است که از بی‌پروایی و شجاعت او حکایت دارد.

این یکی از بزرگ‌ترین مجسمه‌های بودا در چین و همچنین در جهان است. این بنای تاریخی ۸۸ متر ارتفاع دارد.

 

مقبره امپراتور کین

مقبره امپراتور کین بین سال‌های ۲۰۸ تا ۲۴۶ پس از میلاد در چین ساخته شد و در زیر تپه‌‌ای هرم مانند با ارتفاع ۷۶ متر قرار دارد. در سال ۱۹۴۷، یک کشاورز محلی، ارتش تراکوتا را کشف کرد، ارتشی متشکل از ۸۰۰۰ سرباز، ۱۳۰ ارابه با ۵۲۰ اسب و ۱۵۰ اسب سواره‌نظام که نگهبانان مقبره امپراتور اول کین بودند. از شگفتی‌های ارتش، عدم شباهت سربازان به یک‌دیگر است. حدود ۲۰۰۰ سال پیش این مجسمه‌ها به همراه امپراتور دفن شدند تا بنا بر باوری قدیمی در جهان پس از مرگ، نگهبان معبد سلطنتی او باشند و او را از گزند دشمنان حفظ کنند. قبر امپراتور به دلیل کمبود بودجه حفاری نشده است و به نظر می‌رسد که بخش زیادی از گنجینه‌های او، همراه خودش در قبر دفن شده باشد.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید