پل های دیدنی چین

پل های دیدنی چین

 

در کشور چین با توجه به جمعیت و بهناوری اش گاهی اوقات از روی اجبار دست به کارهایی فوق العاده میزنند.که البته این موضوع برای چینی های پر تلاش تبدیل به عادتی شده است که گردشگران و مسافران را از سراسر جهان با جاذبه های متنوع و منحصر بفردشان شیفته ی زیبایی های خود کنند.

 

پل کوهستان هوانگشان

پل هوانگشان دو صخره‌ی جدا را به هم متصل کرده و فضایی رازآلود را به وجود آورده است. این منطقه از نظر تاریخی، فرهنگی و زمین شناسی بسیار با اهمیت است و تاکنون الهام بخش هنرمندان و نویسندگان زیادی بوده است. محدوده‌ی کوهستان زرد در جنوبی‌ترین بخش از استان آنهویی مقصد توریستی محبوبی محسوب می‌شود. مسیر‌های پیاده روی زیادی در این ناحیه وجود دارد. بعضی بسیار راحت هستند و بعضی از آن‌ها بر فراز پرتگاه قرار دارند‌. با این حال می‌توان با استفاده از تله‌کابین بدون اتلاف وقت به بالای کوهستان جابجا شد.

 

پل یانگ‌ میزو

پل یانگ‌میزو در روستای کِنگدی (Kengdi) قرار دارد و گفته می‌شود در دوران حکومت سلسله‌ی مینگ ساخته شده است. با این تفاسیر قدمت این پل به چند هزار سال قبل بر‌می‌گردد. این مکان به همراه چند پل چوبی دیگر یکی از محافظت‌شده‌ترین نقاط کشور چنین محسوب می‌شوند. پل یانگ‌میزو دستاورد قابل توجه معماری چینی است. محیط اطراف این پل را طبیعتی دست نخورده احاطه کرده است، بنابراین می‌شود تصور کرد که مردم قرون گذشته منظره‌ای را تماشا می‌کردند که امروز ما قادر به مشاهده‌ی آن هستیم.

 

پل شیشه ای یونتای

پل شیشه‌ای یونتای در شهر هوآن چین که با پلی چوبی و قدیمی جایگزین شده، یکی از ترسناک‌ترین پل‌های شیشه‌ای جهان است. این پل در ژئوپارک Shiniuzhai قرار دارد و طول و ارتفاع آن به ترتیب ۳۰۰ و ۱۸۰ متر است. کف این پل از شیشه‌ی دولایه به ضخامت ۲۴ میلیمتر ساخته شده و از شیشه‌ معمولی پنجره ۲۵ برابر مقاوم‌تر است.

 

پل مارکو پولو

پل مارکوپولو یکی از قدیمی‌ترین پل‌های جهان است که در سال ۱۱۸۹ میلادی ساخته شده است. این پل که در ۱۵ کیلومتری جنوب‌غربی پکن قرار دارد، به نام پل گوانگلی (Guangli) نیز شناخته می‌شود. پل مارکوپولو ۲ ساحل رودخانه یونگدینگ (Yongding) را به یکدیگر متصل می‌کند و نمای فوق‌العاده‌ای در شب دارد.

 

پل شیشه‌ ای ژانگجیاجی

پل معلق ژانگجیاجی بزرگ‌ترین و بلندترین پل معلق کف شیشه‌ای در جهان است که در سال ۲۰۱۶ در چین افتتاح شد. پل معلق ژانگجیاجی، بین دو کوه صخره‌ای در منطقه خوش‌منظره «پارک ملی جنگلی ژانگجیاجی» (Zhangjiajie National Forest Park)، معلق است. این پل ۴۳۰ متر طول دارد و تا همین اواخر، طولانی‌ترین پل شیشه‌ای جهان بود، اما با ارتفاع ۲۳۰ متر هنوز مرتفع‌ترین پل معلق جهان است.

 

پل معلق هونگیاگو

پل منطقه‌ی هونگیاگو در سال ۲۰۱۷ با طول بیش از ۴۸۸ متر، بازگشایی شد و طولانی‌ترین پل معلق کف شیشه‌ای در جهان است و از بالای آن منظره‌ی زیبای کوه‌ها، آبشارها و معابد باستانی در استان «هبی» (Hebei) واقع در شمال شرقی چین قابل مشاهده است.

 

پل رودخانه سیدو

پل رودخانه‌ای سیدو نام یک پل معلق در چین است که از میان دره رودخانه سیدو عبور می‌کنند، این پل در استان هوبی قرار دارد و طول آن ۱۲۲۲ متر است. این پل توسط شرکت CCSHCC طراحی شده است و با هزینه‌ای معادل ۷۲۰ میلیون یوان (حدود معادل ۱۰۰ میلیون دلار) اجرا شده است. این پل در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۹ برای برای استفاده عموم بازگشایی شد.

این پل بعد از «پل کابلی دیوج» (Duge Bridge) در چین، دومین پل بلند جهان است.

 

پل کابلی دیوج

پل جیچ یک پل مجهز به کابل در نزدیکی لیوپانشای در چین است. پل کابلی جیچ بلندترین پل در جهان است.

 

پل شیشه‌‌ ای تایهانگ شرقی

پل شیشه‌‌ای تایهانگ شرقی یک پل شیشه‌ای واقع در کوه‌های شرق تایوان، استان هبی، چین است. ارتفاع پل حدود ۸۷۰ فوت (۲۶۶ متر) در امتداد صخره، در ارتفاع ۳۹۰۰ فوت (۱۲۰۰ متر) بالای سطح دریا اندازه‌گیری می‌شود.

 

پل بزرگ دانی یانگ کانشان

پل بزرگ دانی یانگ کانشان،در استان شرقی جیانگسو چین واقع است و مسیر شانگهای و نانجینگ پایتخت استان جیانگسو را به هم وصل می‌کند همچنین مسیر این پل تا حدودی موازی با مسیر رود یانگ‌تسه است. آغاز ساخت پل دانی‌یانگ کانشان در سال ۲۰۰۶ و پایان آن در سال ۲۰۱۰ بود و این پل سرانجام در آغاز سال ۲۰۱۱ برای استفاده‌ی عموم افتتاح شد. پل بزرگ دانی یانگ کانشان با طول ۱۶۴٫۸ کیلومتری خود به هم اکنون به عنوان طولانی‌ترین پل جهان و رکورد دار کتاب گینس شناخته می‌شود.

طبیعی است که امکان حرکت با پای پیاده‌روی این پل وجود نداشته باشد اما گذر از آن با قطار مافوق سریع که با سرعتی معادل ۳۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند امکان‌پذیر است. از هنگام تاسیس قطارهای مافوق سریع مسیر پکن- شانگهای که بر روی این پل تردد می‌نمایند، زمان ۱۱ ساعته‌ای که در گذشته برای سفر در این مسیر نیاز بود به ۵ ساعت کاهش یافت.

 

پل بیپان جیانگ

پل بیپان جیانگ که در چین قرار واقع شده است، توانسته با ارتفاع بیش از ۵۶۰ متر، در فهرست بلند‌ترین پل‌های جهان قرار گیرد. ساختار این پل علاوه بر استحکام، دارای سبکی متفاوت است. پل بیپان جیانگ، شهر‌های لیوپانشوی (Liupanshui) و کوجینگ (Qujing) را به هم متصل می‌کند و توانسته از زمان سفر در مسیر بحرانی و سخت بزرگ‌راه ، سه ساعت بکاهد. ساخت این پل بیش از ۸۸ میلیون پوند هزینه در بر داشت و ارتفاع آن نیز تقریبا دو برابر بیشتر از شارد لندن است.

 

پل تیانسینگ

پل تیانکسینگ (Tianxing Bridge)، پلی است که در حدود شش کیلومتری پایین آبشار اصلی واقع شده است. این پل یکی دیگر از مناطقی است که می‌توانید آبشار واقع شده در پارک ملی هئوانگ گوژو را از چشم‌اندازی متفاوت به تماشا بنشینید. وجود چشم‌انداز‌های متنوع برای تماشای آبشار باعث دو برابر شدن جذابیت آن شده است.

 

پل خلیج هانگژو

پل خلیج هانگژو بلندترین پل روی آب دنیا است ( با طول ۳۵ کیلومتر) که در خلیج هانگژو در منطقه ساحلی شرقی چین واقع شده است. ساخت پل در روز ۱۴ ژوئن ۲۰۰۷ تکمیل شد و مراسم افتتاحیه آن در تاریخ ۲۶ ژوئن ۲۰۰۷ برگزار شد.

پل خلیج هانگژو مسافت سفر بین Ningbo و شانگهای را از ۴۰۰ کیلومتر به ۲۸۰ کیلومتر کاهش داده است.

 

پل لاکی نات

پل لاکی نات برای عابران پیاده طراحی شده و از جنس فولاد است. با ۱۸۵ متر طول و ۲۴ متر ارتفاع، این پل از مجموعه پل‌های غیرعادی و عجیبی است که توسط گروه معماری نکست ساخته شده است. ظاهر چشمگیر پل قرمز رنگ لاکی نات به هنر گره‌بافی تزئینی چینی‌ها اشاره دارد که بر اساس باور محلی، با خوش‌شانسی همراه است. از نکات جالب پل آن است که نقطه‌های آغاز و پایان آن به راحتی قابل تشخیص نیست.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید