انواع سرویس های حمل هوایی

انواع سرویس های حمل هوایی

حمل و نقل و باربری هوایی روشی سریع و موثر برای حمل و نقل کالا است که به ویژه برای تجارت بین المللی ارزشمند است و محصولات مورد نظر بازرگانان را به سرعت به دست مشتریان بین‌المللی می رساند ، اما از مشکلات حمل و نقل هوایی می توان به هزینه بالای آن نسبت به ارسال بار از طریق دریا و اقیانوس اشاره کرد که خوشبختانه، توجه تجارت بین الملل به این حمل و نقل می‌تواند به کاهش این هزینه ‌ها و نیز ارائه پشتیبانی استثنایی برای بازرگانان کمک کند.

حمل و نقل هوایی هیچ علاقه ای به ارائه یک مدل برای همه مشتریان خود ندارد و در هر حمل و نقل توجه خاصی به جزئیات مورد نیاز می شود و به این ترتیب انعطاف پذیری بیشتری برای مشتریان و محموله های آنها در نظر گرفته می شود. انواع مختلفی از خدمات حمل و نقل هوایی در سراسر دنیا به صورت تجاری و هم خصوصی وجود دارد. این نوع خدمات چندین دهه است که برای رفع نیازهای مردم توسعه یافته‌اند. هر نوع خدمات حمل و نقل هوایی از گمرکات روشی منحصر به فرد دارد که منجر به سرعت و دقت بالا در ارسال کالا خواهد شد.

فواید کلیدی حمل و نقل هوایی عبارتند از :

ترانزیت سریع،کنترل کم‌تر کالا، مستندات کم‌تر، آسان رسیدن به مقصد و سطح پیشرفته امنیت برای بار و…

حمل و نقل کالا به روش هوایی یک سرویس بسیار جالب برای تحویل کالاهایی با ارزش زیاد و یا حجم بسیار کم است. برای مثال ، به علت دارا بودن قیمت بالا و نیز حساسیت زیادی که طلا و مواد دارویی دارند ، جهت واردات یا صادرات آنها از روش حمل بار هوایی می توان استفاده کرد ، همچنین گاهی سرعت در ارسال یک محموله بسیار مهم است که در این مواقع حمل هوایی بار بهترین گزینه برای ارسال کالا خواهد بود . بنابرایت جهت حمل کالاهایی که از قیمت پایینی برخور دارند و یا نیاز است که به سرعت به مقصد برسند از روش های دیگر همچون خطوط حمل و نقل زمینی یا دریایی استفاده می شود که از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه باشد.

آیا می‌خواهید کالاهای وارداتی خود را از طریق هوا صادر کنید ، اما بهترین راه برای انجام این کار را نمی‌دانید ؟ این مقاله انواع مختلف خدمات هوایی و مزایای اصلی آن‌ها را به شما نشان خواهد داد.

همانطور که اشاره شد سریع‌ترین حالت حمل و نقل، مجاری هوایی است.

نوع حمل و نقل هوایی با توجه به سه پارامتر مهم زمان تحویل ، حجم کالا و قیمت تغییر می‌کند. می توان گفت هیچ نوع خدمات هوایی نسبت به بقیه برتری ندارد ، اما در عوض هرکدام می تواند برای نیازهای شما مناسب‌تر باشد. بنابراین باید ویژگی‌های آن‌ها را یاد بگیرید، تا همیشه انتخاب درست را انجام دهید. تعیین مدل حمل و نقل یک بررسی مهم در هنگام برنامه‌ریزی فرآیند حمل و نقل است. علاوه بر هزینه‌ها، ضرورت حمل و نقل کالا، ارزش کالاهای حمل‌شده و همچنین اندازه و وزن کالا باید هنگام تعیین شکل حمل و نقل مورد ارزیابی قرار گیرد.

در این مقاله، ما می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا مشخص کنید که کدام روش برای جابجایی بار شما مفید است.

این اطلاعات، شما را در مورد انواع خدماتی که می‌توانید ، در هنگام ارسال کالا به مقصد نهایی، با استفاده از هواپیما به عنوان روش حمل و نقل انتخاب کنید ، آگاه می سازد. همچنان با سامانه بازرگانی تکمید ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا ، واردات کالا از چین ، واردات کالا از دبی و حمل هوایی و حمل دریایی کالا همراه باشید.

به طور کلی حمل و نقل هوایی ، به دو صورت چارتر و یا بازرگانی امکان پذیر است. چارتر هواپیمایی باری در خصوص بارهایی با وزن بالا و حجم بالا این امکان را فراهم آورده که کالاهای وارداتی و یا صادراتی شما را از هر کشور جهان حمل و در کوتاه ترین زمان تحویل دهد.

با توجه به ویژگی‌های کالا، آن‌ها را می توان به دو قسمت تقسیم کرد:

۱. کالای عمومی

مانند کالای الکترونیک، جواهر، دارو، ساعت مچی که ارزش بالایی دارند. به عنوان مثال صنعت الکترونیک حدود ۴۰ درصد از ارزش کل صنعت حمل و نقل هوایی بین‌المللی را تشکیل می‌دهد.

۲. محموله ویژه

شامل حیوانات زنده، کالاهایی که خطرناک هستند و یا به کنترل درجه‌حرارت نیاز دارند. برای مثال، برخی از مواد شیمیایی کالاهای خطرناک هستند و همچنین غذاهای دریایی که به یخچال و منجمد کردن در طول کل حمل و نقل نیاز دارند. کالاهای خطرناک در مقایسه با کالای عمومی مشمول مقررات مختلف هستند. آن‌ها باید از بازرسی متعدد عبور کرده و به برآورده کردن نیازهای متعدد احتیاج دارند بنابراین همه خطوط هوایی نمی‌توانند این موارد را بپذیرند.

انواع سرویس های حمل هوایی عبارتند از:

  • DTD درب به درب
  • ATD فرودگاه مبدا تا درب مقصد
  • ATA فرودگاه به فرودگاه
  • DTA درب مبدا تا فرودگاه مقصد
  • DDP یا خرید، حمل، ترخیص و تحویل

همچنین سه نوع از روش های ارسال هوایی عبارتند از:

  • حمل هوایی اکسپرس

روش حمل و نقل هوایی سریع‌السیر برای تحویل هر جایی در جهان در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت امکان پذیر است. این سرویس به ویژه برای بسته‌های با وزن ۱۰۰ – ۱۵۰ کیلوگرم مناسب است. شرکت های انجام دهنده خدمات حمل هوایی اکسپرس ، با ارائه خدمات پست سریع یا همان پست اکسپرس ضمن ارائه سرویسی مطمئن، با قیمت مناسب و سریع در پست مرسوله ها به کلیه نقاط دنیا، ارسال کالاهای مورد نظر شما را تا مقصد مورد نظر برعهده گرفته و سلامت آن را تضمین می نماید. مرسولات شما در کمترین زمان ممکن از محل فرستنده دریافت و توسط سرویس پست اکسپرس به درب محل گیرنده تحویل داده می شود.

در این روش شما با بهره گیری از سیستم رهگیری اینترنتی می توانید در هر لحظه، مسیر حرکت مرسولات خود را پیگیری نمایید. روش حمل هوایی اکسپرس همچنین می تواند خدمات door to door را به واسطه داشتن ارتباطات مستمر با خطوط هوایی مختلف و اطلاع از برنامه های مختلف پروازی ، به بازرگانان ارائه دهد. محموله هوایی که از این طریق ارسال می شوند زمان ترانزیتشان بین ۱ تا ۲ روز است و در اولین یا بهترین پرواز اتصال به مقصد مورد نظر ارسال می‌شوند. بنابراین این روش ارسال در مقایسه با دیگر روش های ارسال هزینه بیشتری خواهد داشت.

  • حمل هوایی اقتصادی

حمل هوایی اقتصادی به نوبه خود اولویت را به عامل قیمت می‌دهد. حجم کالا در این روش می تواند بیشتر از حجم قابل قبول حمل هوایی اکسپرس باشد و همانطور که نام آن نشان می‌دهد، این روش یکی از پایین‌ترین قیمت پیشنهادی را دارا است. طبیعتا، با توجه به این موضوع، زمان تحویل طولانی‌تری (بین ۵ و ۷ روز ) را خواهد داشت. اما با وجود این ویژگی‌ها، استانداردهای خدمات مشتری به عنوان یک قاعده کلی حفظ می‌شوند.

  • حمل هوایی REGULAR یا منظم

در نهایت، حمل و نقل هوایی منظم مربوط به سرویسی قراردادی برای حمل کالا با استفاده از این وسایل حمل و نقل است. در نتیجه زمان تحویل میانی ( به طور کلی ۳ روز ) دارد و قیمت آن کمتر از قیمت استفاد از خدمات اکسپرس و بالاتر از معیارهای اقتصادی است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید