قوانین طلایی تجارت با چین

قوانین طلایی تجارت با چین

 

قوانین طلایی تجارت با چین , چگونه با واردات کالا از چین بیشترین سود نسیبمان شود ؟ در این مقاله کارشناسان بازرگانی تکمید قصد دارند قوانین طلایی تجارت با چین را برای تجار محترم که یا به تازگی قصد تجارت با چین را دارند و یا می خواهند تجارت با چین را بتازگی شروع کنند.

1-ابتدا فروشنده ای مطمئن دارای کالا مورد نظر با کیفیت در چین یافت کنید .

برای یافتن فروشنده های چینی میتوانید از طریق سفر به شهر های چین فروشنده مطمئن مورد نظر در چین را یافت کنید , اما در سال های اخیر با توجه گسترش تجارت با چین بصورت آنلاین و اینترنتی B2B سفر ها به چین کمتر شده , با توجه به اینکه هر سفر به چین حداقل در تاریخ نگارش این پست 5-6 میلیون تومان هزینه دارد , در صورتی که با روش های آنلاین و از طریق کمک شرکت های ایرانی مستقر در چین می توانید هزینه تجارت با چین را کاهش بدهید !

هیچ وقت بدون اطمینان از صوری بودن شرکت چینی یا واقعی بودن آن شرکت به حساب های شرکت های چینی مبلغی واریز نکنید .

2-در دفعات اول به هنگام معامله با طرف چینی حتما از یک شرکت بازرسی بخواهید شرکت مورد نظر را مورد بازرسی قرار دهد 

بسیاری از شرکت ها در چین خدمات بازرسی کالا را می دهند , بطور مثال بازرگانی تکمید در شهر های گوانجو وایوو خدمات بازرسی کالا را می دهد , بازرگانی تکمید مکان شرکت , مکان کارخانه , شماره ثبت شرکت چینی و مبلغ سرمایه شرکت و همچنین تراکنش های بانکی آن شرکت را بررسی می کند و پس از بررسی های به عمل آمده به شما اعلام می کنند که آیا این شرکت قابل اعتماد هست یا نه و اگر قابل اعتماد است تا چه مبلغی مجاز با تجار با این شرکت چینی می باشید .

3-از فروشنده های چینی تخفیف بگیرید .

حتما به هنگام خصوصا اولین معامله از شرکت های چینی درخواست تخفیف کنید , اگر تخفیف نگیرید نه تنها ضرر نمیکنید , بلکه در سری های آتی در صورتی که شما را تشنه به خرید کالا از چین بدانند قیمت های بیشتری به شما خواهند داد , پس بهتر است هر سری که قصد خرید دارید از شرکت چینی درخواست تخفیف کنید .

4-نماینده ای مطمئن برای تحویل گرفتن در چین داشته باشید.

حتما و حتما نماینده ای مطمئن در چین داشته باشید

5-شرکت حمل مطمئن در چین داشته باشید که در ایران نمایندگی داشته باشد .

یک شرکت حمل و نقل بین امللی مطمئن در چین داشته باشید و این میتواند در تجارت شما تاثیر بسزایی داشته باشد , کافی است کالا های شما 1 روز زودتر به ایران ارسال شود , خوب 1 روز خواب پول کمتری خواهید داشت , اما خدا نکند که بار شما روز ها در چین با تاخیر مواجه شود , این تاخیر ها نه تنها باعث خواب سرمایه شما می شود , بلکه مشتری هایتان هم ناراضی خواهند شد و دیگر از شما خرید نخواهند کرد .

6-صرافی مطمئن برای ارسال حواله یوان و حواله دلار پیدا کنید.

حتما با یک صرافی مجاز دارای مجوز بانک مرکزی یا یک شرکت معتبر مثل تکمید برای ارسال حواله ارزی به چین اعم از حواله یوان و حواله دلار به چین بهره ببرید , متاسفانه ریسک حواله به چین زیاد است باید حتما در منبع خود در ایران دقت زیادی کنید , اگر شرکتی و شخصی به شما گفت حواله یوان را 15-20 تومان زیر قیمت بازار بفروش می رساند حتما در آن شک کنید , حواله یوان همیشه نرخی مشخص دارد و نهایتا 1 تومان بالا یا پایین توسط صرافی ها بفروش می رسد , پس حواستان را خوب جمع کنید و طمع نکنید .

7-ترخیصکار صادق و مطئنی در بندرعباس یا دیگر بنادر و همچنین فرودگاه ها داشته باشید .

ترخیص کار بسیار مهم است , ترخیصکار ها افرادی هستند که در مواقعی که هزینه ترخیص کالارا با آنها فیکس می کنید همیشه قصد دارند عوارض کمتری به گمرک پرداخت کنند , بسیار مواظب باشید در مورد کارت بازرگانی که ترخیصکار شما استفاده می کند.

بسیاری از کارت های بازرگانی در سال منتها به سال 95 توسط اتاق بازرگانی ایران باطل شد چون استنباط کرده بودند به دلایلی این کارت ها اجاره است.خوب خیلی مشخص است که کارت بازرگانی که هم روی آن خودرو ترخیص می شود و هم روی آن ماشین آلات و هزاران قلم دیگر و به صدها نفر هم وکالت داده می شود قطعا یک کارت بازرگانی یک بار مصرف اجاره است , پس بسیار مواظب باشید , یا از کارت بازرگانی خود استفاده کنید یا آنکه از کارت بازرگانی معتبر غیر اجاره ای شرکت های بازرگانی ( مانند بازرگانی تکمید ) بهره مند گردید تا بعدا دچار مشکلات آن نشوید.

8-محموله های دریایی و هوایی از چین را حتما بیمه باربری کنید .

خیلی ساده فقط با یک پروفورما و مراجعه به یک شرکت بیمه ایرانی می توانید محموله از چین را تا ایران حتی درب انبار خود بیمه کنید , یا اینکه می توانید این مهم را به عهده بازرگانی تکمید بسپارید .

بیمه کالا جزو اصول اصلی تجارت با چین است , تجارت با چین بدون بیمه حماقت است , بار ها مشاهده شده کالا ها در کانتینر یا هواپیما مفقود شده یا کشتی غرق شده است و کل سرمایه یک تاجر از بین رفته است .

9-قراردادی معتبر با مجموعه بازرگانی مورد نظر داشته باشید .

حتما قرار داد معتبری با شرکت بازرگانی مورد نظر که کار های شما در چین را انجام می دهد داشته باشید که آن شرکت به شما در صورت بروز مشکل پاسخگو باشد , می توانید نسخه قرارداد های حمل و ترخیص و واردات بازرگانی تکمید را از همکاران بخش مربوطه درخواست کنید .

10-اسناد گمرکی و اسناد مثبته گمرکی را حتما تا 2 سال حداقل در جایی مطمئن نگه داری کنید .

حتما پته و برگ بارکد بارتان را در پیش خود نگه داری کنید و تا حتی موجودی کالاتان تمام شد و کلش را بفروش رسانید حتما برگ بارکد یا برگ سبز آن و پته آن را بایگانی کنید , ممکن است یک روزی تعزیرات از راه برسد و از شما درخوت برگ سبز بارتان را کند .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید