سوالات رایج درباره دسترسی به اینترنت در چین

سوالات رایج درباره دسترسی به اینترنت در چین

 

ارائه دهندگان سرویس اینترنت در چین کدام‌اند و تعرفه‌های آنها به چه صورت است؟

شرکت‌های چاینا تله کام، چاینا یونی کام و چاینا موبایل سرویس‌های اینترنت همراه و پهنای باند ارائه می‌کنند. تعرفه‌ها و هزینه‌ها بر اساس ISP‌های مختلف در مناطق مختلف متفاوت است و دریافت‌های آنها ممکن است به‌صورت ماهیانه یا سالانه باشد. معمولاً هزینه‌ی پرداخت ماهیانه از سالانه بالاتر است. هزینه‌های اینترنت همراه به‌صورت ماهیانه محاسبه می‌شود. برای اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

چاینا یونی کام:‌ 10010

چاینا موبایل: 10086

چاینا تله کام: 10000

آیا در هتل‌ها امکان دسترسی به اینترنت وجود دارد؟

امروزه اغلب هتل‌ها سرویس رایگان باند پهن یا وای فای دارند. برخی از هتل‌ها ممکن است برای استفاده از کامپیوتر و اینترنت در اتاق کار هزینه دریافت کنند. بنابر این پیش از مراجعه و استفاده به این اتاق‌ها در این باره سوال کنید.

آیا وای فای رایگان در مکان‌های عمومی وجود دارد؟

این سرویس به ویژه در شهرهای بزرگ در حال گسترش است. در هانگژو ارتباط وای فای مکان‌های عمومی تقریباً در همه‌ی نقاط شهری از 30 اکتبر 2012 دایر شده است. در متروهای هنگ کنگ می‌توانید از وای فای رایگان استفاده کنید. در برخی از اتوبوس‌های پکن نیز این سرویس ارائه می‌شود. در شانگهای در اماکنی مانند باند، باغ یو یو آن، موزه‌ی شانگهای، شین تیان دی و برخی نقاط عمومی دیگر این سرویس وجود دارد. در سایر شهرها می‌توان در فرودگاه، ایستگاه قطار، بعضی از بارها، فست فودها و رستوران‌های گران‌قیمت، مراکز خرید از وای استفاده کرد. اخیرا در برخی پروازهای داخلی نیز سرویس وای فای ارائه می‌شود.

در صورت وجود سرویس وای فای چگونه می‌توانم با موبایل خود از آن استفاده کنم؟

برای استفاده از سرویس اینترنت همراه باید سیم کارت چینی بخرید. به این ترتیب می‌توانید با موبایل خود از اینترنت استفاده کنید.

آیا در چین کافی نت وجود دارد؟

بله. در بسیاری از نقاط چین می‌توانید کافی نت پیدا کنید. البته تعداد آنها در حال کاهش است. هر جا کاراکتر网吧 (وانگبا) را دیدید می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی لازم از خدمات اینترنت استفاده کنید. روش این کار به این ترتیب است که با مراجعه به قسمت پذیرش یک کارت می‌خرید و آن را به کامپیوتر وصل می‌کنید تا بتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید. در صورتی که پس از پایان کار کارت شما هنوز اعتبار داشته باشد مبلغ باقیمانده را دریافت می‌کنید. به یاد داشته باشید که قوانین مربوط به استفاده از اینترنت در کافی نت‌ها در همه جا یکسان نیست. هزینه‌ی این سرویس در شهرهای مختلف متفاوت است اما معمولاً می‌توانید با هزینه‌ای بین 1 تا 5 یوان از این مکان‌ها استفاده کنید.

هشدارهایی درباره‌ی رفتن به کافی نت:

1. مراقب وسایل شخصی خود باشید تا به سرقت نرود.

2. برای حفظ امنیت تا قبل از ساعت 21:00 مکان را ترک کنید.

3. هرگز از کافی نت‌ها برای انجام امور بانکی و پرداخت آنلاین استفاده نکنید.

آیا در چین می‌توانم به حساب فیس بوک، گوگل پلاس، توییتر و غیره وارد شوم؟

فیس بوک، گوگل پلاس، توییتر و سایر سایت‌های مشابه در چین فیلتر هستند. در صورتی که بخواهید به حساب‌های خود در این سایت‌ها وارد شوید باید از پراکسی استفاده کنید.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید