واحد پول کشور برزیل چیست؟

اگر قصد سفر به کشور برزیل را دارید، یکی از مهمترین اطلاعات مورد نیاز برای سفری راحت، آشنایی با واحد پول برزیل کشور است. دانستن این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا در خرید کالاهای مورد نیاز خود دچار مشکل نشوید. برای تبدیل رئال به تومان یا ریال از نرخ روز دلار استفاده کنید.

رئال (Brazilian real)

رئال برزیل، ارز رسمی برزیل است. رئال به 100 سنتاوو(Centavo) تقسیم می شود. بانک مرکزی برزیل بانک مرجع صادرکننده است. رئال جایگزین کروزور(cruzeiro) برزیل شد. از آوریل 2016، رئال نوزدهمین ارز با ارزش معامله شده در جهان است.

علامت اختصاری

رئال یا کریزادور با علامت اختصاری $R و کد الفبایی BRL، یکای پول رایج در کشور برزیل می‌باشد.

زیر واحد پول برزیل

سنتاوو (Centavo)

سنتاوو یک یکای پول کسری است و برابر با ۱/۱۰۰ از یک یکای پول پایه می‌باشد. سنتاوو در بسیاری از کشورهای جهان از جمله برزیل به کار گرفته می‌شود.

کروزور دیگر زیر واحد پول برزیل است که به معنای 1/10 می‌باشد و هر رئال به ١٠ کروزور تقسیم می‌شود. واحد رئال برزیل از اعتبار بالایی در آمریکای جنوبی برخوردار است. لازم به ذکر است که در جهت از بین بردن پول کهنه و بالا بردن ارزش پول واحد کروزور یا ١/١٠ رئال تا پایان سال ٢٠٢١ اعتبار دارد و بعد از آن جمع آوری خواهد شد.

ارزش پول برزیل نسبت به دلار

یک رئال برزیل معادل 0.24 دلار آمریکا است.

اسکناس‌ها:

R$100, R$2, R$50, R$10, R$5, R$20

سکه‌ها:

R$1, 10 centavos, 5 centavos, 25 centavos, 50 centavos

برای جلوگیری از رخ دادن برخی مشکلات در طی سفر نیاز است بدانید در در نوشتن رقم‌های مالی دو قانون رعایت می‎گردد:

  1. قانون اول: مابین یکای (رئال و کروزور) و اعشار (کروزور) باید از ویرگول استفاده کرد.
  2. قانون دوم: در رقم‌های بالاتر از ۱۰۰۰، هر سه رقم از سمت راست با یک نقطه جدا می‌شود. مثال: ۲۳/۴۵۶,۳۴ – ۱/۲۰۰,۹۸

عنوان جدید

رئال جدید در ژانویه سال ٢٠١٩ میلادی و در خلال برنامه اصلاحات اقتصادی تحت عنوان plano real معرفی شد. یکای پول سابق و حال برزیل رئال کروزیزو CR$ می باشد. تعویض سکه‌ها و اسکناس‌های سابق با نوع جدید آن احتیاج به یک عملیات بانکی بسیار گسترده دارد.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید