باغی معلق در کره جنوبی

در قلب شهر سئول یک پل هوایی یک کیلومتری که مدت ها بدون استفاده مانده بود به گلخانه و باغی شهری تبدیل شد. در این باغ می توانید بیش از ۲۴ هزار نوع درخت، بوته و گیاهان مختلف را ببینید. این پل در دهه ۱۹۷۰ برای اتصال قدیمی ترین بازار این شهر به بخش های شرقی شهر ساخته شده بود اما بعد از مدتی سرنوشتش کاملا تغییر کرد! در ادامه با تکمید همراه باشید تا ببینید چطوری این پل خیابانی الان در حال تبدیل شدن به یکی از زیباترین جاذبه های دنیاست.

در سال ۲۰۰۶ با بازرسی های فنی ای که بر روی این پل انجام شد مسئولان شهری سئول به این نتیجه رسیدند که این پل ۱۷ متری ایمنی کاملی ندارد و باید خراب شده و از اول ساخته شود.

 

اما آن ها پس از اینکه با افراد و کارشناس های مختلفی مشورت کردند تصمیم گرفتند که به جای خراب کردن پل آن را به پیاده رو و فضایی عمومی تبدیل کنند، اما نه پیاده رویی معمولی ! پیاده رویی از جنس باغ های سرسبز و باطراوت. اجرای این پروژه در سال ۲۰۱۵ شروع شد و شرکتی هلندی پیاده سازی این باغ شهری را بدست گرفت. اسم این پیاده رو را سئولو ۷۰۱۷ گذاشتند سئولو یعنی خیابان سئول و ۱۷۷۰ هم اشاره به ساخت اولیه این پل در دهه ۱۹۷۰ و تبدیل آن به پیاده رو در سال ۲۰۱۷ دارد.

این پیاده رو به غیر از اینکه فضای سبز قابل توجه و زیبایی را در مرکز شهر سئول ایجاد کرده برای اهداف آموزشی هم به کار می رود. طبق گفته کمپانی سازنده این پل، این باغ آسمانی در واقع باغچه ای آموزشی است و گلخانه ای برای گونه های گیاهی آینده و پلی است که در آینده می تواند به دیگر قسمت های سئول هم گسترش پیدا کند.

این گیاهان در فضاهایی با اندزه ها و ارتفاع های مختلف کاشته شده اند و گروه هایی از یک خانواده در کنار هم قرار داده شده اند و ترتیب آن ها طبق حروف الفبای کره ای است. این پارک به صورت مجموعه ای از پارک های کوچک طراحی شده و گیاهان هر کدام از این مجموعه ها عطر، رنگ و خصوصیت مخصوص به خودش را دارد.

 

چشم انداز این باغ با توجه به فصل های مختلف سال تغییر می کند در بهار در آن شکوفه های گیلاس را می بینید و در زمستان درختان همیشه سبز منظره پارک را همچنان سرسبز نگه می دارند. بر روی این پل زیبا می توانید پیاده روی ای لذت بخش داشته باشید و گیاهانی را ببینید که شاید تاکنون هیچ کدام آن ها را ندیده باشید.

 این گیاهان سرسبز فضایی باطراوت را در این محل به وجود آورده اند و گردشگران را تشویق می کنند که به جای استفاده از ماشین مدتی را پیاده راه بروند. در هنگام شب نوری آبی سراسر این پل را در برمی گیرد و قدم زدن در میان این نورهای آبی رنگ حس آرامش بخشی را بهتان هدیه می دهد. از راه های مختلفی مثل، پله، آسانسور و پله برقی می توانید خودتان را بر روی این پل برسانید، در این باغ امکاناتی مثل رستوران و مغازه های مختلف هم وجود دارد.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید