توجه همه‌جانبه کره جنوبی به صنعت گردشگری

کره جنوبی و راهکارهایی نوین برای پیشرفت صنعت گردشگری

کره‌جنوبی تمام عزم خود را جذب می‌کند تا جذب توریست دراین کشور افزایش پیدا‌ کند و امیدوار است که از طریق فرهنگ امروزی کره (هالیوو) (Hallyu) و غذاهای محلی‌اش(هَنسیک) (Hansik) به جذب توریست در این کشور کمک کند.

سازمان گردشگری کره  (KTO) بر این باور است که فرهنگ و آداب‌و‌رسوم این کشور، دوستداران زیادی پیدا می‌کند و برملل دیگر کشورها بخصوص چین و ژاپن تأثیرگذار خواهد‌گذاشت.

در اوایل سال جاری، گروه بزرگی از مسافران مشتاق از طرف شرکت بین المللی آرایشی و زیبایی چین، از محل فیلمبرداری یکی از سریال‌های بسیار محبوب کره‌ای بازدید کرد.

این فیلم پرطرفدار کمدی-‌رومانتیک از تولیدات تلویزیون SBT با عنوان «معشوق آسمانی من» است که درباره رابطه عاطفی یک زن، دوست او و یک موجود فضایی است.

این روزها اشتیاق برای آشنایی با فرهنگ کره، فراگیر شده‌است. هنگامی که گروهی از روزنامه نگاران از کره دیدن می‌کردند، مسئولین KTO اصرار داشتند که دیدن کافه Del.Komm حتما در برنامه توریست‌ها قرار گیرد،

مِلانی آدِدن، سخنگو و بازاریاب KTO، تصریح کرد: فیلم محبوب “نوادگان خورشید” در همین کافه فیلمبرداری شده‌است. این مجموعه تلویزیونی، داستان عاشقانه‌ بین یک فرمانده نیروی ویژه و یک خانم جراح را روایت می‌کند.

مسئولین گردشگری کره دلیل خاصی برای توجه به این موضوع دارند. این مجموعه تلویزیونی توانست از طریق تبلیغات، میلیون‌ها دلار برای صنعت پزشکی کره سودآور باشد و موجب رونق صنعت گردشگری در حوزه پزشکی درآن کشور شد.

از آنجایی که KTO به هیچ وجه نمی‌خواست بازدیدکنندگان ازآشنایی بیشتر با فرهنگ کره غافل بمانند، آنها را به دیدن اجرای برنامهBipap   دعوت‌کرد که نمایشی بسیار موفق، بدون کلام، شاد و پر انرژی است و ترکیبی از هنرهای رزمی، آشپزی، رقص و آکروبات است و در آن هیچ دیالوگی گفته نمی‌شود. خط داستانی این نمایش درباره افرادی است که مهارت آشپزی خود را با حرکات نمایشی نشان می‌‌دهند.

یکی از وجوه اصیل فرهنگ کره، غذا و آشپزی آن است و کره‌ای‌ها برای شناساندن و به شهرت رساندن آن در بین خارجی‌ها از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

KTO، امکاناتی در مرکز فرهنگ تعاملی سئول، فراهم‌کرده تا گردشگران بتوانند ویژگی‌های متمایز غذای کره‌ای را بشناسند؛ در این مرکز می‌توان با آشنا‌شدن از طریق غذاهای ساده کره‌ای شروع کرد، مانند: کانگوکسو (رشته نودل سرد با سس سویا)، گِجَنگ (خرچنگ طعم‌دار شده در سس سویا)، بولگوگی(گوشت گوساله طعم‌دار کبابی).

از طرف KTO، راهنمایی درباره تاریخچه غذا در کره از ابتدای کشت و تهیه مواد اولیه تا آماده شدن نهایی آن توضیح می‌دهد و همچنین در این مرکز کلاس‌های آشپزی زیر نظر بهترین سرآشپزهای کره‌ای برگزار می‌شود.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید