نکات کاربردی درباره خرید در پکن

خرید یکی از پرطرفدارترین فعالیت های گردشگری در تور پکن  می باشد. چندین بازار خرید در پکن وجود دارند و همه چیز درآن پیدا می شود. خرید در پکن با توکیو متفاوت است. زیرا نه تنها برندهای معروف روز، بلکه محصولاتی محلی از اطراف چین که در هیچ جای دیگر پیدا نمی شوند در آن وجود دارند.
حالا شما می دانید که چه چیزی را در کجای پکن می توانید بخرید. نکات زیر را بخوانید تا درخرید خود در پکن مورد استفاده قرار دهید. از آنها برای صرفه جویی در پول و یک راهنما برای افزایش قدرت خرید خود استفاده کنید.

۱٫ هیچ چیز را با قیمت اولیه آن نخرید.

وقتی در حال خرید از بازار هستید، لازم است که برای تخفیف گرفتن چانه بزنید. اغلب فروشندگان ابتدا قیمتی را پیشنهاد می دهند که خیلی زیاد است و امید آن را دارند که شما بدون سوال آنرا بپردازید. چانه زنی یک رسم است و برای تعیین یک قیمت منصفانه لازم است.

۲٫ مراقب دام ها باشید.

هیچ چیزی برای یک گردشگر مهمتر از بازدید از مشهورترین مناظر پکن نیست. محلی ها این را
می دانند و بعضی ها ممکن است که از این مطلب
سوء استفاده کنند.
گه گاه ممکن است که قصه ای شبیه این اتفاق بیافتد: یک شخص جوان چینی به گروهی کوچک از توریستها نزدیک می شود و ادعا می کند که دانشجوی هنر است. آنها ممکن است که بگویند می خواهند زبان انگلیسی خود را تقویت کنند و شروع به گفتگو کنند. سپس در همین حین از شما تقاضای کمک می کنند. آنها می گویند که عضو یک نمایشگاه هنری هستند و برای پرداخت هزینه های دانشگاه، از آن استفاده
می کنند. ممکن است که از شما بخواهند که برای دیدن کارشان آنها را همراهی کنید. دنبال کردن آنها یک ریسک است!

۳٫ مکان مناسب برای خرید.

تمام بازارهای خرید در پکن در مناطق کاملا شهری پکن واقع شده اند، بنابراین نگرانی های خود را کنار بگذارید.

۴٫ چانه زنی

اینجا یک جمله معروف وجود دارد که می گوید: «همه چیز در چین قابل مذاکره است». خرید و فروش یک بازی است. فروشنده و خریدار هر دو بازی
می کنند. شما باید فقط قوانین بازی را یاد بگیرید.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید