ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

بندر عباس یکی از مهم ترین بنادر تجاری ایران به شمار می آید. این بندر از دیرباز محل صادرات و واردات انواع کالا بوده و هم اکنون نیز این جایگاه مهم تجاری را دارد. اکثر کشتی هایی که از کشورهای گوناگون محموله های شرکت های بازرگانی را حمل می کنند، به این بندر آمده و کالای خود را به گمرک بندرعباس جهت ترخیص تحویل می دهند.

بندر عباس دارای دو گمرک شهید رجایی و گمرک شهید باهنر می باشد. کلیه تجار و شرکت های وارداتی کالای خود را از طریق این دو گمرک وارد کرده و کار ترخیص کالا از گمرک بندر عباس را انجام می دهند.
شرکت بازرگانی تکمید به عنوان ترخیص کار بندرعباس از گمرک شهید رجایی با ترخیص انواع کالا از این گمرک و انجام امور گمرکی در این گمرک به ارائه خدمات بازرگانی به شرکت های وارداتی و تجار محترم می پردازد.

مشاوره و ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

شرکت ترخیص کالا تکمید دارای تیم ترخیص کار و حق العمل کار گمرک کارآزموده و مستقر در این واحد گمرک بوده و با داشتن تیم تخصصی ترخیص کالا آماده ارائه کلیه مشاوره های مورد نیاز تجار و بازرگانان محترم جهت ترخیص کالا از این گمرکات می باشد تا در حداقل زمان ممکن و به بهترین نحو و کمترین هزینه ممکن اقدام به ترخیص کالای وارداتی از این گمرکات نماید.

نکاتی در خصوص ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس و امور گمرکی بندرعباس برای کالاهای فاسد شدنی در گمرکات این شهر می بایست در کم ترین زمان ممکن صورت پذیرد چرا که شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب این منطقه می تواند خسارات زیادی به کالا ها وارد نماید و هزینه ی نگهداری بالایی را برای کانتینرهای یخچالی در بر خواهد داشت. در نتیجه وجود ترخیص کار خبره و با تجربه می تواند روند تشریفات گمرکی را تسریع بخشد.

دو گمرک شهید رجایی و گمرک شهید باهنر، گمرکات فعال و تمام وقت بندر عباس می باشند که به دلیل موقعیت خاصی که دارند این بندر را به منطقه ویژه اقتصادی کشور تبدیل نموده اند. این دو گمرک زیر نظر گمرک جمهوری اسلامی ایران فعالیت هایی مانند ترانزیت، صادرات و واردات و ارزیابی کالا و بازرسی و ترخیص کالا را انجام می دهند.

گمرک بندر شهید رجایی در استان هرمزگان در جنوب ایران و در ۲۳ کیلومتری بندر عباس واقع است. این بندر با وسعت ۲۴۰۰ هکتار یکی از مهم ترین دروازه های صادرات و واردات کالا به خصوص کالاهای فله ای مایع و خشک، محصولات فولادی و فرآورده های خام نفتی می باشد. این بندر یکی از بزرگترین بنادر گمرکی و تجاری کشور می باشد به طوری که سالانه ظرفیت واردات و صادرات ۷۰ میلیون تن کالا را دارا می باشد. گمرک بندر شهید رجایی با بیش از ۸۰ بندر معروف و مهم جهان توسط ۳۵ خط کانتینری در تبادل بوده و نقش مهمی را در صنعت حمل و نقل دریایی بین المللی ایفا می کند.

یکی از اصلی ترین دلایل تبدیل این بندر به مهم ترین دروازه و مبدأ صادرات و واردات کالا به ایران، موقعیت جغرافیایی و استراتژیک آن و نزدیکی به خلیج فارس و تنگه هرمز می باشد. بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده در بهار سال ۱۳۹۴، بیش از دو میلیون تن کالا معادل ۲۵ درصد کل واردات کالا به کشور در بندر شهید رجایی ترخیص گردیده است. این مقدار معادل بیش از ۳ میلیارد دلار یعنی ۳۵ درصد کل واردات کشور می باشد. این آمار و ارقام به خوبی گویای اهمیت و منحصر به فرد بودن این گمرک است، به همین دلیل شرکت خدمات بازرگانی تکمید ، با استقرار ترخیص کاران با تجربه ی خود در گمرک شهید رجایی آماده ارائه خدمات بازرگانی و مشاوره بازرگانی به بازرگانان شرکت های واردات و صادرات محترم می باشد.

اهداف گمرک شهید رجایی بندرعباس

تسهیل روند صادرات و واردات و ارتقای تجارت، هدف اصلی گمرک بندرعباس است که برای تحقق این مهم، اهداف زیرا را دنبال میکند:

 • ارتقا شاخصهای تجارت بین­ المللی
 • تسهیل روند کار، افزایش کارایی گمرک، کاهش هزینه­ها و… و در نتیجه بهبود فضای کار
 • رعایت و اجرای استانداردهای تجاری در کشور
 • اعلام آمار تجارت خارجی
 • استفاده از سیستم الکترونیکی گمرکی
 • بهره­برداری از سیستم مدیریت عملکرد
 • یکپارچه سازی نیروی انسانی جهت توسعه هدفمند منابع انسانی و سازمانی
 • ایجاد دروازه مشترک با کشورهای همسایه که منجر به افزایش تعامل و همکاری با آنها میشود
 • مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر
 • جلوگیری از ورود بی رویه ارز به داخل کشور
 • جلوگیری از ورود مواد فاسد و تقلبی
 • جلوگیری از ورود آلاینده­ های زیست­ محیطی

ترخیص کالا از گمرک شهید باهنر

گمرک بندر شهید باهنر در فاصله ی ۱۵۰۱ کیلومتری استان تهران واقع شده. این بندر مجهز به ۱۲ پست اسکله با کاربری های گوناگون و ظرفیت پذیرش ۱۲۵ هزار تن صادرات و واردات کالا می باشد. مساحت انبار محوطه این بندر ۲۷ هزار متر مربع و انبار مسقف آن ۲۴ هزار متر مربع می باشد. این بندر از قدیمی ترین و فعال ترین بنادر کشور بوده و در گذشته میزان فعالیت سالانه آن به ۸ میلیون تن هم رسیده است. این بندر سومین بندر صادراتی در زمینه حمل و نقل کالا های غیر نفتی و غیر مسافری می باشد. در سال ۱۳۹۴ میزان ۲۴ میلیون تن کالا به ارزش بیش از ۱۱۱ میلیون دلار به این بندر وارد و از این گمرک ترخیص شده است.

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس چرا پرترافیک می باشد:

بهتر است بدانید که بندر عباس از بزرگترین بنادر کشور نیز به حساب می آید که حجم بالایی از ترانزیت کالا نیز به خود اختصاص داده است این شهر حدودا ۱۳۳۳ کیلومتر تا تهران فاصله دارد و به دلیل موقعیت خود هر ساله میزبان میهمانان زیادی از ایران و سایر کشور های دیگر می باشد.

مراحل ترخیص کالا از گمرک بندرعباس :

لازم به ذکر می باشد شرایط و ضوابط ترخیص کالا از گمرک بندرعباس تقریبا برای تمامی گمرک ها به صورت یکسان می باشد.

1- ورود اطلاعات از طریق سیستم EPL
2- پرینت اظهارنامه
3- دریافت کوتاژ و تعیین مسیر
4- ارزیابی کالا
5- اخذ مجوزهای لازم
6- کارشناس سرویس ( مجازی )
7- صندوق
8- انبارداری و 10% کرایه حمل خطوط خارجی
9- درب خروج
10- خروج کالا

هزینه ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

هزینه ترخیص کالا از گمرک بندرعباس کاملا مشابه ترخیص کالا از دیگر گمرکات کشور می باشد که به صورت کامل متانسب با نوع کالا، تعداد یا حجم کالای وارداتی می باشد که می توان بر اساس این پارامترها میزان هزینه ترخیص کالا از آن گمرک را تعیین نمود. جهت دریافت مشاوره و اطلاع از جزییات هزینه های ترخیص کالا از گمرک بندرعباس می توانید با کارشناسان ما در دفتر بازرگانی تکمید تماس گرفته تا از شرایط کامل ترخیص کالا از این گمرکات قرار بگیرید.

ترخیص کالا از گمرک بندرعبارس همیشه به عنوان یکی از پرطرفدار ترین ترخیص ها مد نظر تمامی صاحبان مشاغل می باشد از این رو گروه تخصصی ترخیص کالا تکمید آماده ترخیص انواع کالای تجاری شما عزیزان از گمرک بندرعبارس با سرعت و اطمینان بالا انجام دهد.

 

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • یک نظر ارسال کنید