ویزا و سفارت بنگلادش

ویزا و سفارت بنگلادش ( سفارت بنگلادش  و اخذ ویزای این کشور )

اگر قصد سفر به بنگلادش را دارید و میخواهید درباره سفارت این کشور اطلاعاتی را کسب نمایید، پیشنهاد میکنیم این مطلب را حتما بخوانید.

ویزا و سفارت بنگلادش-1

بنگلادش با نام رسمی جمهوری خلق بنگلادش کشوری است واقع در جنوب قارهٔ آسیا و شرق هند، پایتخت آن داکا و جمعیت آن ۱۶۴ میلیون نفر است. یکای پول بنگلادش تاکا بنگلادش نام دارد و زبان رسمی آن بنگالی است. زبان بنگالی از ریشه زبان‌های هندوآریایی است و خط ویژه خود را دارد. از زبان انگلیسی نیز در آموزش عالی و دادگستری استفاده زیادی می‌شود و طبقه متوسط و بالا از آن به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. ۹۸ درصد از مردم این کشور بنگال هستند.

این کشور که پیش از این پاکستان خاوری نام داشت در پی جنگ آزادی‌بخش بنگلادش، در تاریخ ۲۶ مارس ۱۹۷۱ به کمک هند از پاکستان باختری (پاکستان امروزی) جدا شده و کشوری جداگانه شد.

۸۹٫۷ درصد از مردم بنگلادش مسلمان و اکثریت آن‌ها سنی‌مذهب هستند. ۹٫۲ درصد از بنگلادشی‌ها نیز پیرو آیین هندو است. از آنجا که اسلام از نظر تاریخی توسط صوفیان به بنگلادش آورده‌شد پیروان طریقت‌های صوفی هم‌چون دیوبندی و اهل حدیث (که از فرقه حنفی هستند) نیز در این کشور حضور درخور توجهی دارند.

آدرس سفارت بنگلادش

آدرس سفارت بنگلادش در تهران در ونک، بعداز بزرگراه کردستان، کوچه مریم، پلاک58 قرار گرفته است.

ساعت کاری سفارت بنگلادش

{( در دسترس نیست )}

اطلاعات تماس سفارت بنگلادش

982188601781+، 982188601415+

اطلاعات ویزا و سفارت بنگلادش

  • آدرس سفارت : ونک، بعداز بزرگراه کردستان، کوچه مریم، پلاک58
  • ساعت کاری : {( در دسترس نیست )}
  • 02188601781 /  02188601415

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید