ویزا و سفارت مقدونیه

ویزا و سفارت مقدونیه ( سفارت مقدونیه و اخذ ویزای این کشور )

برای سفر به کشور مقدونیه، شما نیاز به اخذ ویزای این کشور را دارید. این مطلب درباره کشور مقدونیه و سفارت این کشور اطلاعات مفیدی را به شما میدهد.

ویزا و سفارت مقدونیه-1

کشور مقدونیه کشوری است در جنوب شرقی اروپا و شمال یونان. پایتخت آن شهر اسکوپیه است و از شهرهای مهم دیگر آن شهر اوهرید، بیتولا و استروکا است. مردم این کشور به زبان مقدونی صحبت می‎کنند. واحد پول کشور مقدونیه، دینار می‎باشد.

مَقدونیۀ شمالی با نام رسمی جمهوری مقدونیهٔ شمالی کشوری در جنوب‌شرقی اروپا و شمال یونان است. این جمهوری در سپتامبر ۱۹۹۱ از یوگسلاوی پیشین مستقل شد، و از آن زمان تا فوریهٔ ۲۰۱۹ رسماً جمهوری مقدونیه نام داشت. پایتخت آن شهر اسکوپیه است و از شهرهای مهم دیگر آن شهر اوهرید، بیتولا و استروگا است.

تغییر نام رسمی جمهوری مقدونیهٔ شمالی به دنبال اصلاحیهٔ قانون در تاریخ ۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۹ و تصویب توافقنامهٔ پرسپا و همچنین تأیید پروتکل پیوستن مقدونیه به ناتو در ۲۵ ژانویۀ ۲۰۱۹ صورت گرفت که توسط پارلمان و مجلس یونان به‌طور ضمنی به انعقاد قرارداد با ۱۵۳ رأی موافق در برابر ۱۴۶ رأی مخالف موافقت کرد.

مقدونیۀ شمالی با جمعیت حدود ۲ میلیون و ۴۶ هزار نفر و مساحت ۲۵ هزار و ۷۱۳ کیلومتر مربع در شبه‌جزیرۀ بالکان در جنوب‌شرقی اروپا قرار دارد و مانند دیگر کشورهای برآمده از یوگسلاوی پیشین با معضلات اقتصادی فراوانی مواجه است. از آنجا که تقریباً یک چهارم جمعیت آن بیکار هستند، اسکوپیه تلاش دارد با عضویت در اتحادیهٔ اروپا، تا حدودی بر مشکلات خود فائق آید.

آدرس سفارت مقدونیه

آدرس سفارت مقدونیه در تهران، خیابان وزراء ، خیابان چهارم، پلاک ۷ واقع شده است.

ساعت کاری سفارت مقدونیه

{( در دسترس نیست )}

اطلاعات ویزا و سفارت مقدونیه

  • آدرس سفارت : تهران، خیابان وزراء ، خیابان چهارم ، پلاک ۷
  • ساعت کاری : {( در دسترس نیست )}

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید