ویزا و سفارت واتیکان

ویزا و سفارت واتیکان ( سفارت واتیکان و اخذ ویزای این کشور )

برای سفر به کشور واتیکان، شما نیاز به اخذ ویزای این کشور را دارید. این مطلب درباره کشور واتیکان و سفارت این کشور اطلاعات مفیدی را به شما میدهد.

ویزا و سفارت واتیکان-1

کشور واتیکان، دولت ‌شهری مستقل است که در درون شهر رم در کشور ایتالیا قرار گرفته است. پایتخت این کشور واتیکان سیتی است. واحد پول کشور واتیکان، یورو است. مردم این کشور به زبان ایتالیایی سخن می‎گویند و در کلیسا‌ها به زبان لاتین صحبت می‎کنند.

واتیکان با نام رسمی دولت ‌شهر واتیکان دولت‌شهری مستقل است که در درون شهر رم در کشور ایتالیا جای دارد. واتیکان یک پادشاهی مطلقه است. واتیکان محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است.

واتیکان با مساحتی در حدود ۰٫۴۴ کیلومتر مربع، کوچکترین کشور دنیا و با جمعیتی در حدود ۱۰۰۰ نفر، کم‌جمعیت‌ترین کشور مستقل دنیا نیز محسوب می‌شود.

واتیکان از سریر مقدس که نام حوزهٔ اسقف‌نشین این شهر است، متفاوت است. واتیکان دولت‌شهری مستقل است که در سال ۱۹۲۹ با توافق مقامات سریر مقدس و بنیتو موسولینی نخست‌وزیر ایتالیا بنیان نهاده شد، اما قدمت سریر مقدس به اوایل پیدایش مسیحیت می‌رسد.

سریر مقدس عالی‌ترین اسقف‌نشین کلیسای کاتولیک و حکومت مرکزی کلیساهای کاتولیک به‌شمار می‌رود و در جامعهٔ بین‌المللی یک واحد مستقل واجد حاکمیت به‌شمار می‌رود که موضوع حقوق بین‌الملل است و در بسیاری از کشورها سفارتخانه و در بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی عضویت دارد.

آدرس سفارت واتیکان

آدرس سفارت واتیکان در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، نبش چهارراه رازی، شماره 84 واقع شده است.

ساعت کاری سفارت واتیکان

{( در دسترس نیست )}

اطلاعات ویزا و سفارت واتیکان

  • آدرس سفارت : تهران، خیابان نوفل لوشاتو، نبش چهارراه رازی، شماره84
  • ساعت کاری : {( در دسترس نیست )}

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید