ویزا و سفارت تاجیکستان

ویزا و سفارت تاجیکستان ( سفارت تاجیکستان و اخذ ویزای این کشور )

برای سفر به کشور تاجیکستان، شما نیاز به اخذ ویزای این کشور را دارید. این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید راحت تر با سفارت کشور تاجیکستان در ارتباط باشید.

ویزا و سفارت تاجیکستان-1

کشور تاجیکستان یکی از کشور‎های آسیای مرکزی است. پایتخت کشور تاجیکستان، دوشنبه می‎باشد. مردم این کشور به زبان تاجیکی صحبت می‎کنند. واحد پولی کشور تاجیکستان سامانی می‎باشد.

سرزمینی که امروزه تاجیکستان نامیده می‌شود، پیش‌تر زادگاه فرهنگ‌های باستانی بسیاری بوده‌است که نشانه های برخی از آن‌ها در میدان باستانی سرزم یافت شده‌است.

در دوران نوسنگی و در عصر برنز، و در سده‌های پس از آن، فرهنگ‌ها و دین های گوناگونی در این سرزمین بوده اند که از میان آن‌ها می‌توان تمدن آمودریا، فرهنگ آندرونوو، آیین بودایی، مسیحیان نسطوری، مزدیسنا، آیین مانوی و بعدها اسلام را نام برد.

پادشاهان و فرمانروایی‌هایی همچون شاهنشاهی هخامنشی، شاهنشاهی کوشانی شاهنشاهی ساسانی، هپتالیان، سامانیان، امپراتوری مغول، تیموریان، امپراتوری روسیه، و اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی نیز بر این سرزمین فرمانروایی داشتند.

سرانجام پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی، تاجیکستان مستقل (آزاد) شد ولی در همین زمان درگیر جنگی داخلی گردید که از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷ به‌درازا کشید.

آدرس سفارت تاجیکستان 

آدرس سفارت تاجیکستان در تهران، نیاوران، خیابان زینعلی، کوجه سوم، پلاک 10‏ واقع شده است.

ساعات کاری سفارت تاجیکستان

برای مراجعه به سفارت تاجیکستان، شما می‌توانید روزهای یکشنبه تا پنج‎شنبه از ساعت 8:30 تا 17:30 مراجعه فرمایید.

اطلاعات ویزا و سفارت تاجیکستان 

  • آدرس سفارت : تهران، نیاوران، خیابان زینعلی، کوجه سوم، پلاک 10
  • ساعت کاری : یکشنبه تا پنج‎شنبه از ساعت  8:30 تا 17:30

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید