واردات اسباب بازی

صفر تا صد واردات اسباب بازی

یکی از کالاهایی که امروزه واردات آن در سال های اخیر بسیار رونق و افزایش یافته است اسباب بازی می باشد. و توانسته جز بهترین کالاهای وارداتی باشد. افرادی که در حوزه واردات اسباب بازی فعالیت می کنند باید از قوانین و مقررات لازم برای وارد کردن انواع اسباب بازی ها اطلاعات دقیق تری داشته باشند؛ که یکی از این مهم ترین اطلاعات در حوزه کیفیت و مضر نبودن این کالا ها برای سلامتی کودکان می باشد. هم چنین بایستی نهایت توجه را داشته باشند تا شکل و نوع اسباب بازی وارد شده مطابق با فرهنگ اسلامی باشد.

با اینکه در داخل کشور شرکت های بسیار زیادی در حوزه تولیدات انواع اسباب بازی ها فعالیت دارند ولی با این حال شاهد وارد شدن میلیون ها تن اسباب بازی ها از کشورهای مختلف از جمله قطر، چین، تایوان، ویتنام، ترکیه و غیره هستیم. چرا که بسیاری از والدین اسباب بازی های خارجی را به دلیل داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب به اسباب بازی های داخلی ترجیح می دهند.

واردات اسباب بازی-1

از عوامل اصلی که سبب شد واردشدن انواع عروسک و اسباب بازی در کشور ما رونق گیرد رعایت نکردن مسائل بهداشتی و استاندارد نبودن اسباب بازی ها بوده است و به همین دلیل بسیاری از شرکت های داخلی نتوانستند مجوز تولید را دریافت کرده و به فعالیت خود ادامه دهند؛ که بر همین اساس میزان عرضه اسباب بازی در سطح کشور کاهش یافت که به دنبال این کاهش شاهد افزایش وارد شدن از کشورهای دیگر شده ایم. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد تعرفه واردات عروسک و اسباب بازی تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

شرایط ترخیص اسباب بازی

شما می توانید ترخیص اسباب بازی از گمرک ها را با سپردن به شرکت های بازرگانی ترخیص کالا به راحتی و در کوتاه ترین مدت انجام دهید. همانطور که اطلاع دارید شرایط ترخیص از گمرک به عوامل بسیاری بستگی دارد و شما بایستی تمامی مراحلی را گام به گام طی نمایید تا بتوانید اسباب بازی وارداتی خود را ترخیص کرده و به انبارهای تان انتقال دهید.

یکی از گام های ترخیص اسباب بازی پرداخت تعرفه واردات آن می باشد. تعرفه آن عبارت است از مبالغ حقوقی و گمرکی بوده که تمامی افرادی که در حوزه واردات فعالیت می کنند به خوبی می دانند که بایستی تعرفه های وارداتی را پرداخت کنند. همچنین عوارض مربوط به ارزش افزوده اسباب بازی نیز در تعرفه عروسک و اسباب بازی جای گرفته است. از گام های دیگر برای ترخیص اسباب بازی وارداتی خود از گمرک می توان به اخذ مجوزهای مختلف، ارائه اسناد مربوطه، هماهنگ شدن با شرکت لجستیک و اخذ مجوز ترخیص اشاره کرد.

تعرفه واردات اسباب بازی

این مولفه با توجه به نوع اسباب بازی و کشور مبدا که از آن وارد می شود متفاوت خواهد بود. برای مثال تعرفه واردات اسباب بازی 950300 و تعرفه ترخیص عروسک ها نیز 95030020 می باشد. به طوری کلی تعرفه عروسک و اسباب بازی شامل 26 درصد حقوق ورودی است و چون کالای مذکور جزء کالاهای ده گروه اول است سود بازرگانی آنها دو برابر حساب خواهد شد بدین صورت که حقوق ورودی آنها 48 درصد به اضافه 9 درصد مالیات ارزش افزوده خواهد بود.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید