ویزا و سفارت ازبکستان

ویزا و سفارت ازبکستان ( سفارت ازبکستان و اخذ ویزای این کشور )

اگر قصد سفر به کشور ازبکستان را دارید حتما باید ویزای این کشوررا دریافت کنید. در این مطلب اطلاعاتی درباره کشور ازبکستان و سفارت این کشور در تهران آمده است.

ویزا و سفارت ازبکستان-1

کشور ازبکستان یکی از کشورهای  آسیای مرکزی است. پایتخت این کشور، شهر تاشکند است. واحد پول کشور ازبکستان، سوم است. مردم این کشور به زبان ازبکی صحبت می‎کنند.

اُزبَکِستان با نام رسمی جمهوری ازبکستان کشوری محصور در خشکی واقع در آسیای مرکزی است. این کشور از شمال با قزاقستان، از غرب با تاجیکستان و قرقیزستان و از جنوب با افغانستان و ترکمنستان دارای مرز مشترک است.

مسلمانان ۸۰ درصد از جمعیت ازبکستان را تشکیل می‌دهند. ۵ درصد از جمعیت این کشور نیز پیروی مسیحیت ارتدکس روسی می‌باشند. ۱۵ درصد نیز پیرو دیگر ادیان یا بی‌دین هستند. نظام حکومتی این کشور سکولار است.

زبان روسی همچنان استفاده زیادی در این کشور دارد و رایج‌ترین زبان آموزشی در مدارس این کشور است. در برخی مناطق جنوبی این کشور که اغلب اقوام تاجیک در آنجا زندگی می کنند نیز زبان فارسی رایج است.

ازبکستان در آسیای مرکزی و در کنار جاده ابریشم، شامل شهرهای باستانی و تاریخی زیادی است و سمرقند، بخارا، خیوه ، ترمذ و شهرسبز از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین شهرهای این سرزمین هستند.

آدرس سفارت ازبکستان

آدرس سفارت ازبکستان در تهران، اقدسیه، خیابان بوستان، خیابان نسترن واقع شده است.

ساعات کاری سفارت ازبکستان

ساعات کاری سفارت قزاقستان

{( در دسترس نیست )}

اطلاعات ویزا و سفارت ازبکستان

  • آدرس سفارت : تهران، اقدسیه، خیابان بوستان، خیابان نسترن
  • ساعت کاری : {( در دسترس نیست )}

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید