ویزا و سفارت یوگسلاوی

ویزا و سفارت یوگسلاوی ( سفارت یوگسلاوی و اخذ ویزای این کشور )

با اتحاد چند کشور، کشوری به نام یوگسلاوی شکل گرفت. البته اکنون این کشورها از هم جدا شده است  و یوگسلاوی از هم پاشید.

یوگسلاوی نام کشوری بود که از اتحاد چندین کشور به وجود آمد. اما به علت اختلافات زیاد این کشور ها جدا شدند و یوگوسلاوی تجزیه شد. میتوان گفت که از آغاز دهه ۹۰ میلادی آرام آرام یوگسلاوی به چند کشور تقسیم شد.

ویزا و سفارت یوگسلاوی-1

اطلاعاتی در مورد یوگسلاوی کشوری که دیگر وجود ندارید:

یوگسلاوی (به صربی‌کرواتی: Југославија)، نام سه موجودیت سیاسی بود که در بخش عمده سده ۲۰ به‌صورت پی‌درپی در جنوب شرقی اروپا و اروپای مرکزی وجود داشتند.

این ۳ کشور، پادشاهی یوگسلاوی، جمهوری فدرال سوسیالیستی یوگسلاوی و جمهوری فدرال یوگسلاوی بودند. واژهٔ یوگسلاوی از دو بخش یوگ و اسلاوی  تشکیل شده‌است.

یوگسلاوی پس از جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۸، با اذغام دولت اسلوونی، کرواسی و صربستان با پادشاهی صربستان، اولین اتحادیه مردم اسلاو جنوبی، پس از قرنها که این منطقه بدست عثمانی و سپس اتریش – مجارستان بود، با نام پادشاهی، صربستان، کرواسی و اسلوونی اعلام موجودیت کرد.

 پتر اول نخستین شاه این کشور جدید بود. این پادشاهی در ۱۳ ژوئیه ۱۹۲۲ در اجلاس سفیران متفقین در پاریس به رسمیت شناخته شد.

نام رسمی این کشور در ۱۳ اکتبر ۱۹۲۹ به پادشاهی یوگسلاوی تغییر یافت.

با شروع جنگ جهانی دوم، یوگسلاوی در ۶ آوریل ۱۹۴۱ مورد حمله متحدین قرار گرفت. در سال ۱۹۴۳، جمهوری فدرال دموکرات یوگسلاوی توسط جنبش مقاومت پارتیزان‌های یوگسلاو اعلام موجودیت کرد. در سال ۱۹۴۴ پادشاه پتر دوم، که در آن زمان در تبعید به سر می‌برد، آن را به عنوان یک دولت قانونی به رسمیت شناخت.

متعاقباً سلطنت در نوامبر ۱۹۴۵ منسوخ شد. هنگامی که یک دولت کمونیست تأسیس شد، نام کشور در سال ۱۹۴۶ به جمهوری خلق فدرال یوگسلاوی تغییر نام داد. این کشور مناطق استریا، ریجکا و زادار را از چنگ ایتالیا درآورد. یوسپ بروز تیتو، رهبر پارتیزان، یوگسلاوی را از سال ۱۹۵۳ تا زمان مرگش در ۱۹۸۰، به عنوان رئیس‌جمهور، اداره کرد. در سال ۱۹۶۳، این جمهوری دوباره به جمهوری فدرال سوسیالیستی یوگسلاوی (SFRY) تغییر نام داد.

این کشور دیگر وجود ندارد پس اطلاعاتی در زمینه ویزا و سفارت یوگسلاوی نیز در دسترس نیست.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید