ویزا و سفارت اسلوونی

ویزا و سفارت اسلوونی ( سفارت اسلوونی و اخذ ویزای این کشور )

اگر قصد سفر به کشور اسلوونی را دارید باید ویزای این کشور را اخذ نمایید. این مطلب درباره کشور اسلوونی و سفارت این کشور در تهران می‎باشد.

ویزا و سفارت اسلوونی-1

اسلوونی با نام رسمی جمهوری اسلوونی کشوری است در جنوب اروپای مرکزی. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن لیوبلیانا است همچنین اسلوونی در سال ۲۰۰۴ به عضویت پیمان ناتو در آمد.

کشور اسلوونی در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت کشور اسلوونی، شهر  لیوبلیانا است. واحد پول کشور اسلوونی یورو می‎باشد. مردم اسلوونی به زبان  اسلوونیایی سخن می‎گویند.

اسلوونی از سوی غرب با ایتالیا، از شمال با اتریش، از جنوب و جنوب شرقی با کرواسی و از سمت شمال شرق با مجارستان هم‌مرز است.

اسلوونی یک جمهوری پارلمانی است و از اقتصاد و وضعیت اجتماعی پیشرفته‌ای برخوردار است. ۶۱ درصد از مردم اسلوونی مسیحی و بقیه بی‌دین یا پیرو دیگر ادیان هستند.

جمعیت این کشور دو میلیون و شصت هزار نفر است. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن اسلوونیایی است. اسلوونی از اعضای اتحادیه اروپا و سازمان ناتو است.

این کشور تا سال ۱۹۹۱ جزئی از کشور یوگسلاوی بود و پس از آن تاریخ مستقل گردید. اسلوونی شمالی‌ترین بخش جمهوری فدراتیو یوگسلاوی سابق بوده‌است و در سال ۱۹۹۱ و پس از یک درگیری مختصر نظامی(جنگ ده روزه) با صربستان، استقلال خود را اعلام کرد.

آدرس سفارت اسلوونی

آدرس سفارت اسلوونی در تهران، کامرانیه شمالی. خیابان شیبانی. خیابان همایون فرخ، پلاک 24 واقع شده است.

ساعات کاری سفارت اسلوونی

{( در دسترس نیست )}

اطلاعات ویزا و سفارت اسلوونی

  • آدرس سفارت : تهران، کامرانیه شمالی. خیابان شیبانی. خیابان همایون فرخ، پلاک 24
  • ساعت کاری : {( در دسترس نیست )}

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید