ویزا و سفارت چک

ویزا و سفارت چک ( سفارت چک و اخذ ویزای این کشور )

اگر قصد سفر به کشور چک را دارید، اولین قدم گرفتم ویزای این کشور است.این مطلب به شما درباره کشور چک و سفارت آن در کشور ایران را میدهد.

ویزا و سفارت چک-1

کشور چک یکی از کشور های اروپای مرکزی میباشد. پایتخت این کشور، شهر پراگ است که بزرگ‎ترین شهر کشور چک نیز محسوب می‎شود. زبان مردم این سرزمین، چکی می‎باشد. واحد پول کشور چک، کرونا چک است.

جمهوری چک کشوری محصور در خشکی واقع در اروپای مرکزی، هم‌مرز با آلمان (شمال‌غربی)، لهستان (شمال‌شرقی)، اتریش (جنوب‌غربی) و اسلواکی (جنوب‌شرقی) و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است.

این کشور در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ و به دنبال تقسیم کشور چک اسلواکی سابق پدید آمد. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن شهر پراگ است. با وجود این که این کشور عضو اتحادیه اروپا است، واحد پول آن کرونا است. شعار مردم جمهوری چک این است :آزادی_برابری_شجاعت

جمعیت جمهوری چک ۱۰ میلیون و ۷۰۸ هزار نفر و زبان رسمی این کشور چکی است که از زبان‌های اسلاوی است. شهر پراگ ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد.

جمهوری چک به دریا راه ندارد و سه ناحیه تاریخی بوهم، موراوی، و بخش کوچکی از سیلزی را شامل می‌شود. مردم چک از تبار اسلاو و از مردمان هندواروپایی هستند.

آدرس سفارت چک

آدرس سفارت چک در تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه)، نبش خیابان یاس، پلاک 199 واقع شده است.

ساعات کاری سفارت چک

برای مراجعه به سفارت چک، شما می‌توانید روزهای یکشنبه تا پنج‎شنبه از ساعت 8:00 تا 16:30 مراجعه فرمایید.

اطلاعات ویزا و سفارت چک

  • آدرس سفارت : تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه)، نبش خیابان یاس، پلاک 199
  • ساعت کاری : روزهای یکشنبه تا پنج‎شنبه از ساعت 8:00 تا 16:30

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید