ویزا و سفارت کرواسی

ویزا و سفارت کرواسی ( سفارت کرواسی و اخذ ویزای این کشور )

برای سفر به کشور زیبای کرواسی، شما نیاز به اخذ ویزای این کشور را دارید. در این مطلب اطلاعاتی درباره این کشور و سفارت کرواسی در تهران آمده است.

ویزا و سفارت کرواسی-1

کشور کرواسی در شرق قاره‌ اروپا و در منطقه‌ی بالکان قرار دارد. پایتخت این کشور، شهر زاگرب می‎باشد. مردم این سرزمین به زبان کرواتی صحبت می‎کنند. واحد پولی این کشور کونا است.

کرواسی با شاخص توسعه انسانی ۰٫۸۰۵ در زمره کشورهای توسعه‌ یافته دنیا قرار دارد.

درآمد سرانه این کشور بر اساس برآورد سال ۲۰۱۴ معادل ۱۳٬۹۲۰ دلار بر اساس ارزش اسمی و ۱۸٬۳۱۴ دلار بر اساس قدرت برابری خرید است.

توریسم از منابع درآمد اصلی این کشور و ۲۰ درصد کل تولید اقتصادی این کشور از این صنعت به دست می‌آید. نظام حکومتی کرواسی جمهوری پارلمانی تک‌مجلسی است. این کشور در سازمان‌های بین‌المللی مختلفی از جمله اتحادیه اروپا عضویت دارد و در سال‌های ۹–۲۰۰۸ عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد بود.

کرواسی در سال ۱۹۱۸ پس از پایان جنگ جهانی اول از امپراتوری اتریش مجارستان جدا شده و در پادشاهی یوگسلاوی ادغام شد. بعد از جنگ جهانی دوم کرواسی یکی از واحدهای مؤسس جمهوری فدرال یوگسلاوی شد. این کشور در ۲۵ ژوئن ۱۹۹۱ از یوگسلاوی جدا شد و اعلام استقلال کرد. جنگ استقلال کرواسی حدود چهار سال طول کشید و با موفقیت استقلال‌طلبان به پایان رسید.

آدرس سفارت کرواسی

آدرس سفارت کرواسی در تهران، خیابان پاسداران خیابان بهستان یکم شماره 19 واقع شده است.

ساعات کاری سفارت کرواسی

برای مراجعه به سفارت کرواسی، شما می‌توانید روزهای یکشنبه تا پنج‎شنبه از ساعت 9:00 تا 20:00 مراجعه فرمایید.

اطلاعات ویزا و سفارت کرواسی

  • آدرس سفارت : تهران، خیابان پاسداران خیابان بهستان یکم شماره 19
  • ساعت کاری : روزهای یکشنبه تا پنج‎شنبه از ساعت 9:00 تا 20:00

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید