ویزا و سفارت فنلاند

ویزا و سفارت فنلاند ( سفارت فنلاند و اخذ ویزای این کشور )

برای سفر به کشور فنلاند شما نیاز به اخذ ویزای این کشور را دارید. در این مطلب شما می‎توانید اطلاعاتی درباره کشور فنلاند و سفارت آن در تهران کسب نمایید.

ویزا و سفارت فنلاند-1

کشور فنلاند در شمال اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور، شهر هلسینکی است. مردم این کشور به زبان‎های فنلاندی و سوئدی صحبت می‎کنند. واحد پول این کشور یورو می‎باشد.

دو زبان فنلاندی و سوئدی در این کشور رسمیت دارند. ۸۹٫۳۳ درصد از مردم کشور فنلاندی‌زبان هستند و سوئدی در چند منطقهٔ ساحلی در غرب، جنوب، و منطقهٔ خودگردان اُلند صحبت می‌شود.

حدود ۶۸ درصد از مردم این کشور پیرو آیین لوتری از دین مسیحیت هستند و ۲۸ درصد نیز مذهبی ندارند.

کشور فنلاند در زبان فنلاندی سوئومی (Suomi) نامیده می‌شود. واژه فنلاند که در فارسی به‌کار می‌رود از نام فرانسوی آن کشور گرفته شده‌است.

از نظر مساحت، فنلاند هشتمین کشور در اروپا و پس از جمهوری کنگو شصت و پنجمین کشور در جهان است. فنلاند از نظر جمعیت کم‌تراکُم‌ترین کشور در اتحادیه اروپا به‌شمار می‌آید.

آدرس سفارت فنلاند

آدرس سفارت فنلاند در تهران، خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور(سهیل سابق،این خیابان بین پل زرگنده و پل صدر واقع است.) خیابان حدادیان، پلاک ۲ واقع شده است.

ساعات کاری سفارت فنلاند

برای مراجعه به سفارت فنلاند، شما می‌توانید روزهای یکشنبه تا پنج‎شنبه از ساعت 8:30 تا 14:00 مراجعه فرمایید.

اطلاعات ویزا و سفارت فنلاند

  • آدرس سفارت : تهران، خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور(سهیل سابق،این خیابان بین پل زرگنده و پل صدر واقع است.) خیابان حدادیان، پلاک ۲
  • ساعت کاری : روزهای یکشنبه تا پنج‎شنبه از ساعت 8:30 تا 14:00

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید