ویزا و سفارت بلغارستان

ویزا و سفارت بلغارستان ( سفارت بلغارستان و اخذ ویزای این کشور )

برای سفر به کشور بلغارستان شما باید برای اخذ ویزای خود اقدام نمایید. در این مطلب اطلاعاتی درباره سفارت این کشور و همچنین درباره کشور بلغارستان آمده است.

ویزا و سفارت بلغارستان-1

کشور بلغارستان در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است. مردم این کشور به زبان بلغاری صحبت می‎کنند. واحد پولی این کشور لف می‎باشد.

زبان رسمی این کشور بلغاری و واحد پول آن لِف با واحد جزء استونیکی است. حدود ۸۵ درصد از مردم آن بلغاری‌تبار و بقیه بیشتر ترک و کولی هستند.

بلغارستان ۱۱۰٬۹۹۴ کیلومتر مربع مساحت دارد و چهاردهمین کشور بزرگ در اروپا است.

بلغارستان در سال ۲۰۰۴ به عضویت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درآمد و در سال ۲۰۰۵ اتحادیه اروپا، درخواست عضویت بلغارستان را در این اتحادیه پذیرفت و روز عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را ۱ ژانویه ۲۰۰۷ اعلام کرد.

منطقه امروزی بلغارستان در قدیم در قلمرو تراکیه‌ای‌ها قرار داشت و بعداً یونانی‌ها و رومی‌ها بر این منطقه چیره شدند. ظهور قومیت بلغار به روزگار امپراتوری اول بلغار در قرون وسطی بازمی‌گردد.

آدرس سفارت بلغارستان 

آدرس سفارت بلغارستان در تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید عباسپور خیابان نظامی گنجوی شماره ۸۲ واقع شده است.

ساعات کاری سفارت بلغارستان

برای مراجعه به سفارت بلغارستان، شما می‌توانید روزهای دوشنبه تا سه‎شنبه و پنج‎شنبه و جمعه از ساعت 9:00 تا 12:30 و همچنین در روز شنبه و چهارشنبه از ساعت 13 تا 16 مراجعه فرمایید.

اطلاعات ویزا و سفارت بلغارستان

  • آدرس سفارت : تهران، خیابان ولیعصر خیابان شهید عباسپور خیابان نظامی گنجوی شماره ۸۲
  • ساعت کاری : روزهای دوشنبه تا سه‎شنبه و پنج‎شنبه و جمعه از ساعت 9:00 تا 12:30 و همچنین در روز شنبه و چهارشنبه از ساعت 13 تا 16

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید