تفریح در سلانگور مالزی

در این مقاله از وب سایت تکمید به تفریح در سلانگور مالزی می پردازیم :

تفریحات هیجان انگیز و عجیب غریب در سلانگور یکی از ایالات مالزی که آدرنالین را در خونتان به شدت بالا می برد!

همه افراد در طول زندگی خود کم و بیش دوست دارند هیجان را به شکل‌های مختلف تجربه کنند،بماند که بعضی ها از هرگونه هیجانی میترسند و قادر نیستند که هیچکدام از تفریحات هیجان انگیز را انجام دهند. در ادامه شما را با چند تفریح هیجان‌ انگیز در کشور مالزی آشنا می‌کنیم که آدرنالین و ضربان قلب شما را به اوج می‌رسانند.

در این مقاله ( تفریح در سلانگور مالزی ) درباره تفریحاتی که بسیار خاص بوده و انجام آن وقت و ابزار خاصی را میطلبد اما فراموش ناشدنی و وسوسه انگیز هستند با شما صحبت میکند!

اگر وجودتان تشنه یک چالش فیزیکی است و دوست دارید میزان شجاعتتان را امتحان کنید، این مقاله را بخوانید تا ببینید چه تفریحات هیجان انگیزی وجود دارد که می توانید در سلانگور مالزی انجام دهید تا آدرنالین را در خونتان حسابی ترشح کنید و غرق شادی شوید!

1اسکایترکس (Skytrex)

اگر دنبال یک تفریح باحال و پر از هیجان در فضای سبز و زیبا هستید، شک نکنید که باید به پارک ملی تامان نگارا در مالزی بروید!محیط پارک برای کودکان بسیار مناسب است. پس می توانید خانوادگی به این پارک زیبا در مالزی بروید و لذت ببرید. اگر هم شانسش را داشتید که کمی از کودکان فاصله بگیرید و تنها باشید، حتما ماجراجویی هیجان انگیز Skytrex با 34 مانع را امتحان کنید.

در قسمت های مختلف این تفریح سرشار از هیجان شما با موانعی رو به رو می شوید که باید بخزید، بدوید، از کوه بالا بروید و 70 متر پرواز کنید! این چالش به طور کلی 2 ساعت و نیم تا 3 ساعت زمان می برد و همین چند ساعت کافیست تا خاطرات سفرتان به مالزی را چندین برابر زیبا کند.این مجموعه هر روزه از ساعت 8:30 صبح تا 3 بعد از ظهر باز است و می توانید به آن جا بروید و آدرنالین را حسابی در خونتان ترشح کنید و بر ترس هایتان غلبه کنید.

2- هایکینگ (رهنوردی)

تفریح در سلانگور مالزی-2

هایکینگ از آن چیزی که فکر می کنید هیجان انگیز تر است. اگر یک کوه نورد هستید کوه های جدید و موقعیت های جدید را امتحان کنید تا به چالش بیفتید. اگر هم تا به حال کوه پیمایی را تجربه نکرده اید، حتما آن را امتحان کنید تا حس فوق العاده صعود به بالای صخره یا کوه را تجربه کنید. تجربه کوه پیمایی در سلانگور مالزی بی نظیر است.

پس آن را از دست ندهید و حتما یک روز از سفرتان را به آن اختصاص دهید. اگر تا به حال تجربه رسیدن به قله یک کوه را نداشته اید، انگار زندگی نکرده اید! پس خود را برای یک ماجراجویی جانانه آماده کنید. البته به خاطر حوادث زیادی که در کوه های سلانگور اتفاق افتاده است، باید از اداره جنگل بانی سلانگور با پرداخت هزینه 5 رینگیت مجوز ورود به جنگل را دریافت کنید و سپس خود را برای یک چالش هیجان انگیز و بی نظیر آماده کنید.

3- قایق سواری و رفتینگ در آب های سفید

تفریح در سلانگور مالزی-3

از سال 1990 تا کنون رودخانه سلانگور با مناظر بی نظیر جنگل های اطرافش یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مالزی برای رفتینگ در آب های خروشان بوده است. این رودخانه 7 کیلومتر درازا دارد و رفتینگ در آن 3 ساعت طول می کشد و شما می توانید ساعاتی بی نظیر و سرشار از هیجان را درآن تجربه کنید. تجربه ای که نه تا به حال داشته اید و نه آن را فراموش خواهید کرد.

این رودخانه خروشان است و قایق سواری در موج های آن اوقاتی سرشار از هیجان و خنده را برایتان به ارمغان می اورد، پس آماده باشید که حسابی خیس شوید، البته به خوشی و هیجانش می ارزد. قیمت این تفریح هیجان انگیز 180 تا 212 رینگیت می باشد.

4- پارا موتور (پاراگلایدر موتور دار)

تفریح در سلانگور مالزی-4

این طور می گویند که پرواز زندگی آدم را تغییر می دهد! پاراگلایدر موتوری یک پله از مدل سنتی و بی موتورش پیشرفته تر است و یادگیری و کنترل پروازتان را راحت تر کرده است. فقط با گذراندن یک دوره چند ساعته می توانید پرواز کنید و کلی عکس سلفی هیجان انگیز بگیرید.

اگر هم می خواهید این پرواز را بدون آموزش تجربه کنید، می توانید عقب بنشینید و همراه یک مربی حرفه ای از پروزاتان لذت ببرید. این پرواز برایتان 200 رینگیت هزینه دارد و می توانید برای 10 تا 15 دقیقه لذت رها شدن و پرواز را تجربه کنید.
اگر در سفرتان به مالزی وقتش را داشتید و می خواستید که دوره آموزشی پرواز پاراگلایدر را بگذرانید، می توانید با پرداخت 3800 رینگیت لذت پرواز را خودتان به شخصه تجربه کنید. فقط کافیست که سنتان از 16 سال بیشتر باشد و وزنتان هم باید کمتر از 80 کیلوگرم باشد. برای یک پرواز هیجان انگیز آماده اید؟

5- فلای بوردینگ

تفریح در سلانگور مالزی-5

یکی از بهترین های تفریح در سلانگور مالزی فلای بوردینگ می باشد. فلای بوردینگ یک ورزش جدید و پر از انرژی است که اخیرا بسیار از آن استقبال شده است. در واقع شما روی یک صفحه می ایستید و با نیروی آب حرکت می کنید. بهتر است تعادل خود را حفظ کنید، اما اگر هم در آب افتادید از هیجانش لذت ببرید.
برای این تجربه هیجان انگیز باید بیشتر از 15 سال داشته باشید و وزنتان کمتر از 120 کیلوگرم باشد. هزینه آن برای 20 دقیقه 370 رینگیت و برای 40 دقیقه 689 رینگیت می باشد. خوب تفریح خیلی ارزان  هم نیست اما ارزشش را دارد. راستی حواستان باشد که از یک هفته قبل زمان مناسب خود را رزرو کنید.

6- بانجی جامپینگ

یکی دیگر از بهترین های تفریح در سلانگور مالزی بانجی جامپینگ است ، تصورش را بکنید ، 22 متر سقوط آزاد! هم ترسناک است و هم هیجان انگیز! جالب است که بدانید بانجی جامپینگ برای عموم اولین بار در سلانگور آزاد شد. بلیط ورودی پارک برای بزرگسالان 150 رینگیت است و با آن می توانید به همه جای پارک ، تفریحات و جاذبه های گردشگری آن دسترسی داشته باشید. به هر حال بلیط بانجی جامپینگ برای هر پرش 138 رینگیت است. اگر به مالزی سفر کردید این تفریح را از دست ندهید. چراکه بیشترین هیجان را دارد و سفرتان را فراموش نشدنی خواهد کرد.

7-بیس جامپینگ (Base Jumping)

یک ورزش هیجان انگیز که شما می توانید از بالای ساختمان یا هر جای دیگری بپرید و هیجان و خطرناک بودنش حتی از پرش از هواپیما هم بیشتر است.
دو جا در مالزی وجود دارد که می توانید در آن ها این ورزش سرشار از هیجان را تجربه کنید. یکی سلانگور و یکی دیگر کوالالامپور.

اگر تجربه 20 پرش در سال گذشته را داشته باشید، احتمال دارد که به رویداد جهانی بیس جامپینگ در کوالالامپور دعوت شوید.در این ورزش هیجان انگیز شما می توانید پرش از ارتفاعی حدود 96 متر و حس سقوط آزاد را تجربه کنید. البته تجهیزات ایمنی کامل در دسترس شما قرار می گیرد.

8- اسکای دایوینگ (پرش از هواپیما)

خوب حقیقتش این است که شما در سلانگور یا کوالالامپور نمی توانید این ورزش هیجان انگیز را تجربه کنید و دلیلش هم محدودیت فضایی آسمان است. اما اگر 2 تا 3 ساعت دورتر از کوالالامپور بروید، می توانید در سگامات، جوهور یا تایپینگ، پراک تجربه عالی پرش از هواپیما را کسب کنید. مرکز اسکای دایوینگ در کوالالامپور واقع شده است و شما می توانید به وسیله مربیان حرفه ای آموزش ببینید.

9- شارک دایوینگ (غواصی در کنار کوسه ها)

هیچ کس تصورش را نمی کند که غواصی با کوسه ها در این لیست تفریحات هیجان انگیز مالزی باشد، اما به نظر ما حتما آن را امتحان کنید. به آکواریوم KLCC بروید و در آکواریوم شنا کنید و گونه های مختلف از کوسه ها و دیگر موجودات را ببینید .
هزینه آن 424رینگیت است و با بلیط آن اجازه ورود به آکواریوم را دارید. همچنین می توانید با کوسه ها شنا کنید و تجهیزات مورد نیاز را اجاره کنید. علاوه بر این یک گواهینامه رسمی دریافت می کنید و از 30 تا 40 دقیقه غواصی با کوسه ها لذت می برید. برای این تفریح جالب باید بیشتر از 14 سال سن داشته باشید.

10- ویک بوردینگ

یکی دیگه از برترین و آخرین تفریح در سلانگور مالزی ویک بوردینگ می باشد. ویک بوردینگ یک ورزش آبی جذاب است که به نظر ما فوق العاده هیجان انگیز است. اگر از موج سواری می ترسید، به جایش ویک بوردینگ را امتحان کنید. خوب آنقدر هم ترسناک نیست. افتادن در آب به اندازه افتادن روی زمین بتنی دردناک نیست پس نگران نباشید.

باید روی صفحه بایستید و به وسیله یک قایق سرعتی کشیده شوید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که حواستان باشد عمودی بایستید و روی آب کشیده شوید و داخل آب نیفتید.
امیدواریم که این لیست به شما کمک کند که یک ماجراجویی جالب و هیجان انگیز داشته باشید. فقط حواستان باشد که منطقی عمل کنید، ایمنی را رعایت کنید و لذت ببرید. تجربه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید و اگر تفریح هیجان انگیز دیگری در مالزی می شناسید به ما معرفی کنید.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید