حقایق جالب راجع به مالدیو

در این مقاله از وب سایت تکمید به 10 حقایق جالب راجع به مالدیو می پردازیم:

مالدیو و حقیقت های جالب این جزایر زیبا!

همه ما می دانیم که جزایر مالدیو یکی از بهترین مقاصد دنیا برای گذراندن تعطیلات هستند. جزایری زیبا که تا چشم کار می کند در آب های بی کران آبی رنگ و شفاف زیبا گسترده شده اند. ساحل های اختصاصی با شن های سفید  رنگ و صخره های مرجانی زیبا، فضایی فوق العاده برای گذراندن تعطیلات فراهم کرده اند که شما می توانید بهترین سفر عمرتان را در آن ها تجربه کنید.

یک سری حقایق جالب راجع به مالدیو یا این جزایر گرمسیری در اقیانوس هند وجود دارد که باید از آن ها اطلاع داشته باشید

1.اولین نشست در زیر آب در مالدیو برگزار شد

حقایق جالب راجع به مالدیو-1

برای آگاهی از تغییرات آب و هوایی، مالدیو در سال 2009 نشستی زیر آب برگزار کرد که برای اولین بار در جهان اتفاق افتاده بود.

2.مالدیو به وسیله یک شاهزاده هندی تاسیس شد

حقایق جالب راجع به مالدیو-2

اولین کسانی که به طور رسمی جزیره های مالدیو را استعمار کردند، هندی ها بودند. تاریخ واقعی مشخص نیست، اما به نظر می رسد که زمان آن به 270 سال قبل از میلاد برگردد. گفته می شود که اولین پادشاهی در این قسمت به وسیله پسر شاه کالینگا در هند برپا شد. شاه از پسرش راضی نبود و او را به مالدیو فرستاد.

3.مالدیو بیشتر از 1190 جزیره مرجانی دارد که در 26 گروه عمده طبقه بندی شده اند

حقایق جالب راجع به مالدیو-3

1190 جزیره مرجانی در مالدیو وجود دارد که 200 جزیره آن مسکونی است و 80 تای آن ها اقامتگاه توریستی دارند. این جزایر در اقیانوس هند واقع شده اند و 99 درصد مالدیو را آب تشکیل داده است.

4.مالدیو هموارترین کشور دنیا است و کم ترین سطح از دریا را دارد

حقایق جالب راجع به مالدیو-4

سطح زمین جزایر مالدیو به طور میانگین 1.5 متر از دریا فاصله دارند و بلندترین نقطه آن که در جزیره ویلینگیلی واقع شده است، 2.3 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و به همین دلیل مالدیو کم ترین سطح از دریا را در کل کره زمین دارد و به همین دلیل مردم مالدیو نگران این هستند که محل سکونتشان به زیر آب برود و امروزه به دلیل تغییرات جوی این ترس بین مردم بیشتر هم شده است.

5.نوشیدن مشروبات الکلی در همه جا به جز هتل های اقامتی ممنوع است

مالدیو یک سرزمین مسلمان نشین است و به همین دلیل نوشیدن مشروبات الکلی در آن ممنوع شده است.
مالدیو به خاطر منعطف نبودن از لحاظ مذهبی مشهور است. قانون اساسی مالدیو در سال 1997 نوشته شده است و بر اساس آن مردم مالدیو باید مسلمان باشند و پیروی از هر دین دیگری ممنوع است.

6.هر عنصری در پرچم مالدیو سمبلیک است

ماه هلال آن نماد اسلام است، قسمت سبز پرچم سمبل درخت های نخل است و زمینه قرمز رنگ آن نماد خونی است که به وسیله قهرمانان مالدیو ریخته شده است.

7.مالدیو یکی از امن ترین مقاصد روی سیاره زمین برای مسافرت می باشد

مالدیو یکی از امن ترین مقاصد دنیا برای مسافرت است. مخصوصا اقامتگاه های جزیره چرا که همه آن ها به صورت گسترده ایزوله شده اند.

8.بر خلاف کشورهای دیگر، تعطیلات مالدیو روزهای جمعه و شنبه است

در حالی که کشورهای متعددی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند، مالدیو مثل دیگر کشورهای مسلمان در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد.

9. فقط 98% مالدیوی ها با سواد هستند

98 درصد بزرگسالان در مالدیو سواد دارند. تمام کودکان مالدیوی نیز به مدرسه می روند و 99 درصد آن ها با گرید 5 فارغ التحصیل می شوند.

10.مالدیو خانه کوسه هاست

حقایق جالب راجع به مالدیو-10

بزرگترین ماهی دنیا یعنی وال ها و (کوسه) ها در مالدیو زندگی می کنند. مالدیو یکی از چند کشور در دنیا است که می توانید در آن ، این مخلوقات شگفت انگیز را در کل سال ببینید. توریست های ماجراجو می توانند با مربیان ماهر به زیر آب بروند و در کنار نهنگ ها و کوسه ها شنا کنند.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید