10 تفریح مجانی در پکن

در این بخش از مقالات وب سایت بازرگانی تکمید به 10 تفریح مجانی در پکن می پردازیم:

10 تفریح مجانی در پکن ، در شهر زیبای چین کاملا رایگان تفریح کنید!

پکن پر از اتفاقات تازه و هیجان انگیز است،به طور کلی سفر به چین سفری خاطره انگیز و فراموش نشدنی خواهد بود.

شهر زیبا و سر زنده پکن پایتخت پر جمعیت ترین کشور جهان یعنی چین است و با پیشرفت غیر قابل تصور خود در سال های گذشته به یکی از مقصدهای مهم برای همه مردم دنیا برای سفرهای تفریحی و اقتصادی مبدل شده است. پکن بعد از شهر شانگهای دومین شهر بزرگ کشور اژدها یان افسانه ای نیز محسوب می‌شود.

1.زندگی جذاب و مفرحی در پارک های چین وجود دارد، آن را به رایگان تجربه و لمس کنید!

زندگی واقعی چینی ها را می توانید در پارک ریتان لمس کنید. جالب است نه؟ پس بهتر است که اول صبح که بیدار شدید به این پارک تاریخی که قدمت آن به سال 1530 برمی گردد و یکی از قدیمی ترین های پکن است بروید. شما در این پارک می توانید همه چیز را ببینید. از تای چای گرفته تا ماه جونگ که یک بازی معمایی باستانی است. اگر خوش شانس باشید، می توانید رقص های کلاسیک جذاب ، شمشیر بازی هیجان انگیز و آوازهای بومی را در این پارک تماشا کنید و لذت ببرید. اگر می خواهید ساعاتی پر از آرامش را بگذرانید، در این پارک فضاهایی کنار درختان کاج و استخرها برایتان در نظر گرفته شده است.

اگر هم اهل ورزش و جنب و جوش هستید، می توانید از ورزشگاه های فضای باز این پارک زیبا لذت ببرید و از دیوار آن بالا بروید و یک ورزش هیجان انگیز را تجربه کنید. بازنشستگان چینی هم صبح ها به این پارک می آیند و ورزش می کنند. زندگی در این پارک جریان دارد و شما می توانید صبح خود را در پارک ریتان پکن پر از انرژی شروع کنید و خود را برای یک روز هیجان انگیز آماده کنید.

2.در منطقه ونگ فوجینگ گشت و گذار کنید و حالش را ببرید!

10 تفریح مجانی در پکن-2

شما می توانید با استفاده از خط یک مترو به ایستگاه ونگ فوجینگ بروید. این منطقه ی شلوغ پر از مراکز خرید، جایی است که ثروتمندان چینی از آن خرید می کنند اما یک عالمه چیز در این منطقه وجود دارد که شما می توانید به رایگان آن ها را ببینید. زیر یک قوس در قسمت جنوبی این منطقه خیابان Snack وجود دارد که بهتر است بعد از ظهر ها از آن دیدن کنید.

چراکه در این زمان مردم با چوب های غذاخوری مخصوص چینی در حال خوردن غذاهای عجیب و غریبی مثل عقرب، کرم ابریشم و مار هستند! شما حاضرید این غذاها را امتحان کنید؟ ما که نه به هیچ عنوان! اما دیدنش هیجان انگیز است و می توان با دیدن آن زندگی چینی ها را لمس کرد. یک کمی بالاتر در ونگ فوجینگ، کلیسای سنت جوزف وجود دارد که قدمت آن به قرن 17 برمی گردد و جالب است که بدانید این کلیسا در برابر زلزله، آتش سوزی و شورش ها جان سالم به در برده است و امروزه خیلی از عروس داماد ها به آن جا می روند تا عکس های عروسیشان را بگیرند.

3.به میدان تیانانمن بروید و شگفت زده شوید

شما می توانید با استفاده از خط 1 مترو به ایستگاه شرقی یا غربی میدان تیانانمن بروید. بدون شک یکی از زیبا ترین مناطق دیدنی پکن میدان تیانانمن است و می توانید از دیدن آن به رایگان لذت ببرید. بهتر است در زمان طلوع یا غروب خورشید به این میدان بروید و بالا و پایین بردن پرچم ملی چین را تماشا کنید. احتمالا چینی ها از شما می خواهند که با شما عکس بگیرند. همچنین شما می توانید از آن ها بخواهید تا از شما و همراهانتان عکس بگیرند. اما حواستان باشد! دانشجویان هنر و زوج های خیلی صمیمی نزد شما می آیند و از شما برای جشن چای یا رفتن به نمایشگاه های هنر دعوت می کنند و  شما را با یک صورتحساب که اشک چشمانتان را در می آورد تنها می گذارند!

4.بازدید رایگان از شهر ممنوعه

شما می توانید با استفاده از خط 1 مترو به ایستگاه شرقی و یا غربی میدان تیانانمن بروید و از میدان تیانانمن به سمت شمال قدم بزنید تا به مجموعه عظیم کاخ ها برسید، شهر ممنوعه یکی از 10 تفریح مجانی در پکن می باشد .به احتمال زیاد اسم شهر ممنوعه را تا به حال شنیده اید. اسم رسمی تر آن موزه کاخ است. شما نباید تا قبل از اینکه به داخل خود شهر از ورودی مریدیان بروید پولی پرداخت کنید.

5.از فروشگاه ها دیدن کنید

بازدید از فروشگاه ها قسمتی هیجان انگیز از سفر به پکن است. شما می توانید با مترو به ایستگاه ینوگ آنلی به فروشگاه سیلک بروید. این را بدانید که در فروشگاه سیلک با زبان انگلیسی با صدای بلند تبلیغ می کنند و احتمالا شما را به سمت بازار بکشانند تا از اجناس دیدن کنید. زیر آفتاب سر و صدای زیادی از کسانی که تبلیغ اجناسشان را میکنند وجود دارد و شما می توانید خرید خوبی در این منطقه داشته باشید، چراکه قیمت های آن ها از فروشگاه های دیگر در شهر پکن پایین تر است.

6.آبتنی در دریاچه هوهایی را فراموش نکنید

10 تفریح مجانی در پکن-6

هنوز ایستگاه مترو در این قسمت از شهر افتتاح نشده است اما از آن جایی که این دریاچه در شمال شهر ممنوعه قرار دارد، می توانید با اتوبوس به دریاچه زیبای هوهایی بروید و یا تا آن جا دوچرخه سواری کنید که این کار لذت خاص خودش را دارد. بعد از ظهر به این دریاچه بروید چون بیشتر  به شما خوش می گذرد! اگر دوست داشته باشید می توانید با محلی ها شنا و یا غواصی کنید و یا فقط در ساحل قدم بزنید و از فضای آن لذت ببرید.در اطراف دریاچه دوچرخه نیز برای اجاره وجود دارد و می توانید از دوچرخه سواری در ساحل دریاچه لذت ببرید همچنین کافه های زیبایی نیز در این منطقه وجود دارد که بعد از شنا و دوچرخه سواری می توانید به آن ها بروید و یک نوشیدنی بخورید و کمی ریلکس کنید.

7.از دیدن زیبایی های به جا مانده از بازی های المپیک لذت ببرید

10 تفریح مجانی در پکن-7

بازمانده های بازی های المپیک یک سیستم عالی مترو و چند معماری جذاب و فوق العاده است. شما می توانید با استفاده از مترو به ایستگاه پارک المپیک بروید و از استادیوم ملی که از 36 کیلومتر فولاد ساخته شده است و به خاطر معماری زیبای آن به آشیانه پرنده مشهور شده است دیدن کنید. مکعب آبی که در واقع مرکز ملی ورزش های آبی پکن است نیز زیبایی قابل توجهی دارد و دیدن آن خالی از لطف نیست. دیدن این ساختمان های زیبا رایگان است. اما می توانید با پرداخت هزینه ورودی فضای داخلی آن ها را نیز تماشا کنید. بهترین زمان برای دیدن آن ها شب است. چراکه نورپردازی زیبا و دیدنی آن ها مشخص می شود.

8.شهر را با پای پیاده یا دوچرخه کشف کنید

10 تفریح مجانی در پکن-8

شاید تعداد مکان های تاریخی کم شده باشد، اما هنوز هم کوچه های باریک و جذابی وجود دارد که می توانید در آن ها قدم بزنید و لذت ببرید ،شاید به نظر برخی ها پیاده روی یا دوچرخه سواری در پکن یکی از بهترین 10 تفریح مجانی در پکن می باشد . به دلیل استقبال مسافرین و توریست ها از این مکان ها، خیلی از ساختمان ها در این محله ها بازسازی شده اند و مکانی جذاب برای گشت و گذار فراهم کرده اند. در قسمت جنوبی میدان تیانانمن می توانید باریک ترین کوچه های پکن را یافت کنید و از دیدن زیبایی های آن شگفت زده شوید.

9. اگر به هنر علاقه مندید به محله 798 بروید

در قسمت شمال شرقی شهر پکن منطقه هنری 798 وجود دارد. در این منطقه مجموعه ای از گالری ها، کافه ها، هنر های جمعی و بوتیک های زیبا وجود دارد که می توانید در آن ها با هنر و فرهنگ معاصر چینی آشنا شوید.
به طور کلی دیدن آن ها هزینه ندارد اما این را بدانید که گالری ها ممکن است دوشنبه ها بسته باشند. منطقه 798 به سیستم مترو متصل نیست اما آسان ترین راه برای رفتن به آن استفاده از تاکسی است.

10.همه طعم های چای های چینی را امتحان  و نوش جان کنید!

شما می توانید با استفاده از مترو به ایستگاه چانگ چونجی بروید و به خیابان چای مالیانداو بروید. این خیابان بزرگترین فروشگاه چای در شمال چین است و با بیش از 900 فروشگاه چای هر چای چینی را که بتوانید تصور کنید به فروش می رساند. مثل چای سبز، گل یاس، چای اولانگ و انواع دیگر چای های چینی در این فروشگاه ها فروخته می شود که سخت است آن ها را رد کنید. در این خیابان گشت و گذار کنید و نمونه های مختلف از چای ها را نوش جان کنید.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید