جنگل سنگ ، مکانی شگفت انگیز در چین

جنگل سنگ ، مکانی شگفت انگیز در چین

 

به گفته ی چینی های قدیم اگر به شهر کُنمینگ می روید و از جنگل سنگ دیدن نمی کنید وقت خود را تلف کرده اید . این پدیده ی زمین شناسی جالب در شهر شیلین کشور چین قرار گرفته . تصور کنید پا به جنگلی می گذارید که به جای درخت سنگ های بلند و نوک تیزی می بینید که سر به فلک کشیده اند و خبری از برگ های سبز و تنه های قهوه ای رنگ درختان نیست .

ارتفاع بیشتر این صخره های درختی شکل به بیش از ۳۰ متر می رسد . چه کسی فکر این را می کرد که صخره های بلندی به این شکل سالانه هزاران گردشگر را مجذوب خود کنند ؟

همراه تکمید باشید تا به جنگل سنگ برویم .

نگاه کلی به جنگل سنگ

زیبایی به جنس سنگ .

هنگامی که این صخره های عجیب و غریب را از نزدیک می بینید به فکر فرو می روید که چگونه می شود که این گونه به چنین شکلی در آمده اند . در ادامه به جواب خواهیم رسید ولی حالا باید از زیبایی این صخره ها برایتان بگوییم .

این صخره ها خاکستری رنگ هستند و بیشتر آن ها نوک تیز و بسیار شبیه به هم . اگر جرات به خرج دهید و به تنهایی وارد این جنگلِ از جنس سنگ شوید شک نکنید که گم خواهید شد .

وسعت این منطقه برابر ۲۶۷۰ کیلومتر مربع می باشد . وسیع است مگر نه؟

این مکان جذاب رتبه ی A گردشگری در چین را دارد و همینطور در میراث گردشگری و طبیعی جهان به ثبت رسیده است .

از دیرباز مردم این منطقه اعتقادات خاصی نسبت به این صخره ها داشته و این صخره ها را مقدس می دانند .

جذابیت ها و ویژگی های جنگل سنگ

اگر علاقه مند به صخره نوردی و یا لذت بردن از سنگ های خاکستری رنگ عجیب هستید به جنگل سنگ سفر کنید . پیاده روی در کنار صخره ها لذت بخش است و حس می کنید بخشی از این سنگ ها هستید !

با نگاه عمیق به صخره ها به اشکال جالب آن ها پی خواهید برد . گاهی به شکل انسان هستند و گاهی حیوانات و درختان .

غار هایی که پر از اسرار هستند و وارد شدن به درون آن ها اشتباه محض است ولی بسیاری وارد می شوند و تجربه ای از ترس در کنار لذت را بدست می آورند .

جنگل سنگ از دیدگاه تاریخی و دلایل شکل گیری آن

حدود ۲۷۰ میلیون سال پیش جنگل سنگ زیر آب های کم عمق دریا قرار داشته . زیبایی نهفته زیر آب های آبی رنگ به جنس سنگ . بعد از گذشت چندین هزار سال این صخره ها سر از آب بیرون آوردند و برخورد باد به همراه شن باعث شد تا این صخره ها به شکل امروزی در بیایند .

تا جایی که چشم کار می کند صخره هایی به اشکال عجیب به چشم می خورد .

جنگل سنگ به روایت افسانه ها

مردمان محلی می گویند این صخره ها را خدایان به این شکل در آورده اند برای کسانی که به دنبال عشق هستند .

برخی می گویند دختری زیبا عاشق می شود ولی اجازه ی ازدواج به او داده نمی شود . پس از مدتی به سنگی در میان این صخره ها تبدیل می شود .

هر ساله مردم در ۲۴ روز ماه ششم لونار به جنگل سنگ می آیند ، فستیوالی به نام مشعل برگزار می کنند و به رقص های محلی و کشتی گرفتن می پردازند .

به جنگل سنگ سفر کنید

برای سفر به جنگل سنگ باید به شهر شیلین سفر کنید و سپس از طریق راه های محلی به جنگل سنگ برسید . برای تور یک روزه بازدید از این منطقه باید ۱۶۹ $ بپردازید و این نوع تور خصوصی می باشد .

ساعت بازدید نیز از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر می باشد .

ادرس : شیلین ، کنمینگ ، یونان ، چین

Addres : Shilin , Kunming , Yunnan , China

سخن اخر …

سفر کنید و از زیبایی ها لذت ببرید .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید