مشخصات انواع سنگ های تزئینی سامانه ی تکمید

 

سامانه ی تکمید قادر است تمامی درخواست های تامین انواع سنگ ساختمان،برای فروش در ایران و صادرات به کشور های دیگر را مهیا سازد.

تکمید می تواند در زمینه ی سنگ نما و تزئینی ،سنگ مورد نظرتان را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در هر ابعاد و اندازه ای تامین کند و علاوه بر این مزیت ها،برای صادرات و فروش در ایران مشاوره رایگان در اختیارتان قرار می دهد.

در ادامه با تکمید همراه باشید تا با محصولات و خدمات ما بیشتر آشنا شوید:

 

سنگ کریستال ( چینی ) قروه

سنگ کریستال يا عامیانه آن سنگ چينی از خانواده سنگهای مرمریت می باشند که بر حسب درجه متامرفیسم و رشد کریستال ها، ممکن است سنگ های تزیینی مختلفی را با نام ها و بافت های متفاوت ریز و درشت تشکیل دهنده مرمریت درشت بلور، سفید يا خاکستری روشن تا کرم را اصطلاحاً کریستال مي گويند.
چنانچه بخواهیم از سنگی نازک توقع مقاومتی خوب داشته باشیم و آن سنگ هم خیلی محکم و غیرقابل فرآوری نباشد از چه سنگی استفاده کنیم؟ یا اینکه بخواهیم نقشی را روی سنگی حکاکی کنیم و آن را در معرض برف و باران هم قرار دهیم از چه سنگی استفاده کنیم؟

سنگ چینی کریستال ، توده سنگهای آهکی یا دولومیتی هستند که در اثر عوامل درونی، نظیر درجه حرارت و فشار، دوباره متبلور شده اند و از این رو جزء سنگهای دگرگون به شمار می روند. سنگهای چینی در نقاط مختلف از نظر میزان دگرگونی و بعضی ترکیبات شیمیایی متفاوت هستند. سنگ کریستال اغلب دارای بلورهای درشت است.

این بلورهای درشت وجه تمایز سنگ کریستال با سنگهای کربناتی رسوبی است. استفاده از سنگ چینی برای نما و فضای خارجی کاملاً فنی و صحیح است. سنگ چینی از لحاظ جذب آب و چسبندگی دوغاب بین گرانیت و تراورتن است. نه به اندازه ی تراورتن جذب کننده دوغاب و نه به اندازهء گرانیت نچسب است.

در ایران استفاده از این سنگ برای نما از قدیم رایج بوده. اگر دقت کرده باشید سنگ کریستال نمای اصلی بسیاری از ساختمانهای قدیمی به خصوص در مناطق گرمسیر است , مقاومت این سنگ در مقابل هوازدگی سطحی و عمقی به طور متوسط خوب و قابل اعتناست و در بعضی از معادن، سنگ کریستال می تواند با تراورتن و گرانیت هم رقابت کند.

 

سنگ مرمر (onyx اُنیکس)

سنگ مرمر نوعی سنگ آهک است که به رنگ‏های گوناگون یافت می‏شود
وقتی سنگ آهک در اعماق زمین به مدت طولانی تحت حرارت و فشار زیاد قرار می‏گیرد، دگرگون شده، به سنگ مرمر تبدیل می‏شود. ماده اصلی سازنده سنگ مرمر، کربنات کلسیم است. برخی از انواع سنگ مرمر دارای ۹۹ درصد کربنات کلسیم‏ اند. وجود املاح آلومینیم و منیزیم در سنگ مرمر باعث تنوع رنگ در آن می‏شود.

سنگ مرمر به خاطر زیبایی خاصی که دارد همواره در مجسمه‏ سازی، کارهای ساختمانی و تزیینی مورد استفاده قرار گرفته است.
از انواع دیگر سنگ‌های مرمر سنگ‌هایی سبزرنگ می‌باشند که در ایران بیشتر در اماکن مذهبی به کار می‌روند.
سنگ‌های مرمر به‌عنوان مواد اولیه منحصر به فرد، در تزئین ساختمان‌های بزرگ و مجسمه‌ها به کارمیرود
این سنگ‌ها دارای کانی‌ها و رنگ‌های مختلفی می‌باشند و خصوصیات اصلی آن‌ها شامل رنگ زیبا و جلای خوب می‌باشد. چندین دهه است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرارمی‌گیرند. این نوع از سنگ‌ها به‌طور ویژه در دکوراسیون، پله‌ها، نمای داخلی، ستون و کف کاربرد دارند.

 

سنگ تراورتن(کمشچه)

رنگ تراورتن کمشچه، کرم روشن است که به صورت موج دار و بدون موج فراوری می شود که هر یک از این دو حالت، زیبایی خاص خود را دارد.

اکثر سنگ های تراورتن، داری موج می باشند؛ برای داشتن محصول موج دار، برش به صورت عمود بر موج انجام می شود و برای داشتن محصول بدون موج، برش در جهت موج سنگ انجام می شود به دلیل اینکه رنگ اصلی زمینه سنگ از رنگ موج ها روشن تر است، در هنگام برش، موج ها باز شده و به صورت هاله ای در سطح سنگ پخش می شود که این هاله ها، زیبایی خاصی به سنگ داده و از آن تابلوی نقاشی زیبایی می سازد تراورتن کرم روشن کاربرد بسیار زیادی در تمام قسمت های ساختمان از جمله نما و دیوار های داخلی دارد.

تلفیق سنگ های رنگی و متضاد با این تراورتن در نما، باعث جلوه ی بیشتر این سنگ می شود سنگ تراورتن کمشچه شباهت زیادی به سنگ تراورتن طرق و حاجی آباد دارد..

 

بوک مچ(اسلب)

بوک مچ، به نوعی قرارگیری سنگ های با ابعاد بزرگ (اسلب)کنار هم گفته می شود که در طی آن رگه های سنگ و نقوش آن در امتداد هم قرار می گیرند که بسته به فضای مدنظر میتوان دو و یا چهار قطعه سنگ اسلب را بوک مچ نمود. این کار کاملا سلیقه ای بوده و طراح با هنر و نظر خود می تواند با قرار دادن اسلب های مختلف در کنار یکدیگر اشکال مختلف ایجاد نماید که هر یک منحصر به فرد و تکرار ناشدنی می باشند.

بعضی از سنگ ها به تنهایی زیبا نیستند و به عنوان سنگ های با طرح شلوغ شناخته می شوند ولی زمانیکه با صرف سلیقه و ذوق در کنار هم قرار گیرند تبدیل به یک تابلو هنری زیبا می شوند.

زمانی میتوان اقدام به بوک مچ کردن نمود که سنگ دارای خطوط و طرح های شاخص باشد مانند خطوطی سیاه در بستری به رنگ سفید و در هنگام نصب باید به نحوی در کنار یکدیگر قرار بگیرند که به صورت سر به سر در پهلوی هم قرار گرفته تا نقش سنگ قطع نشود و طرح به صورت پیوسته امتداد یابد و حاصل منظره ای زیبا و متقارن ایجاد خواهد شد که در طبیعت نیز نمونه های مشابه زیادی همچون بالهای پروانه و یا گلبرگ های متقارن یک گل وجود دارند. حاصل کار تداعی کننده روح طبیعت و زیبا تر شدن محیط با خطوط و طرح های موجود بر سنگ می شود.

 

 تراورتن

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چینی

 

 

تراانیکس

 

مرمر

 

مرمریت